R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900251 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Młodość wraca do elity

 
Mariusz Gil wygrywa w Laskowicach Pomorskich
 

Mariusz Gil triumfuje w przełajowej elicie mężczyzn. Laskowice Pomorskie, 19 listopada 2022.
Fot. Dariusz Krzywański
 
Mariusz Gil w ładnym stylu, żeby nie powiedzieć imponującym, wygrał przełajowy wyścig elity mężczyzn w Laskowicach Pomorskich. – Cieszę się niezwykle z tego sukcesu, który odniosłem w bardzo trudnych warunkach pogodowych i w sportowej konfrontacji z młodszymi od siebie rywalami – mówi.
 
Kolejne zawody przełajowe Pucharu Polski odbyły się w minioną sobotę w Laskowicach Pomorskich. Startujący rywalizowali, nie pierwszy raz w tym miejscu, w sadzie (pięknym, przyznają zawodnicy) - między krzakami porzeczek, śliwami i gruszami, którego właścicielem jest Jarosław Dąbrowski, kiedyś kolarz i zarazem przyjaciel Michała Kwiatkowskiego.
 
– Objeżdżałem trasę w piątek. Ziemia była zmrożona, można było szybko pedałować. Ale w sobotę od samego rana zaczął padać śnieg. Sypało do końca zawodów i to utrudniło wszystkim startującym jazdę - relacjonuje Mariusz Gil, kolarz ze Strzelec Krajeńskich.
 
Pan Mariusz startował z trzeciego rzędu, ale dość szybko znalazł się w grupie prowadzącej. Na drugiej rundzie, na jednym z zakrętów, upadł. Szybko się podniósł i pomknął za czołówką. W połowie czwartego okrążenia wyszedł na prowadzenie, choć za jego plecami sunął jak cień Dawid Jona. – Kontrolowałem sytuację i zwiększałem przewagę nad rywalami. Na mecie byłem pierwszy, z przewagą prawie 40 sekund nad następnym zawodnikiem. I doznałem na końcowej kresce uczucia radości, wygrywając ten wyścig. Jakby nie patrzeć, mam 39 lat i z uczuciem młodości wróciłem do ścigania w męskiej elicie - podkreśla. I dodaje: – Wracałem do domu radośnie, choć bez skrzynki jabłek czy też orzechów włoskich.
 
Laskowice Pomorskie, elita mężczyzn, 20,2 km - wyniki
1. Mariusz Gil, Euro Bike Kaczmarek Electric Team - 1:00:11
2. Dawid Jona, Grupa Kolarska Gliwice - 1:00:46
3. Ondrej Zeleny, Eleven Black.Et - 1:00:59
4. Bartosz Mikler, MLUKS Victoria Jarocin - 1:01:01
5. Michał Paterak, LKS "Bryksjusz" Gościęcin - 1:01:25
6. Michał Topór, niezrzeszony - 1:01:44
...
20. Stanisław Aniołkowski, Bingola Pauwels Sosy Wb
27. Michał Kwiatkowski, Ineos Grenadiers
 
Mariusz Gil osiemnaście lat temu (2004) pod Paryżem wywalczył tytuł wicemistrza świata w kategorii U23 w kolarstwie przełajowym. Był cztery razy mistrzem Polski elity mężczyzn w tej specjalności kolarskiej, po raz pierwszy w roku 2011 w Gościęcinie - w piekielnie trudnych warunkach pogodowych. W styczniu tego roku podczas MP w kolarskich przełajach w Gościęcinie właśnie sięgnął po tytuł krajowego championa wśród najmłodszych mastersów. A w tym miesiącu w belgijskim Namur wywalczył brązowy medal w kategorii M40-44 podczas przełajowych Mistrzostw Europy.
 
– Jeżdżę na rowerze, solidnie trenuję - nawet dwa razy dziennie. Sukcesy nie spadają z nieba od marzeń, trzeba do tego się solidnie przygotować. 6 maja tego roku ukończyłem 39 lat. I teraz, w środku sezonu przełajowego, zapragnąłem poczuć się młody i wrócić do ścigania przełajowego w elicie mężczyzn. To zwycięstwo raduje moją duszę i wyznacza następne cele: starty w zawodach Pucharu Polski w Cybince, Słubicach, Władysławowie/ Cetniewie i Złotowie. Nie zabraknie mnie w Drzonkowie, gdzie w styczniu 2023 odbędą się 86. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym - akcentuje.
 
I jeszcze jedno: Mariusz Gil w tym roku był głównym aktorem prestiżowego cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB, dwunastu maratonów na rowerach górskich. Startował we wszystkich edycjach, wiele z nich wygrał i triumfował w klasyfikacji generalnej elity mężczyzn.
 
                                            Piotr Kurek
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL