R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41603078 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Zwycięski Maciej Kycler

 

Przełajowcy rywalizowali nad Maltą


Maciej Kycler przed Arturem Małkowskim. Tak zakończyła się niedzielna rywalizacja przełajowców nad poznańską Maltą.
Fot. Piotr Kurek


Maciej Kycler z Poznania (MedBike Team) okazał się dziś najlepszy podczas wyścigu przełajowego PTC Malta Tour. Dwudziestolatek po raz pierwszy wygrał ze swym rywalem, jakim jest od jesieni 2018  w tego typu rywalizacji Artur Małkowski z Kobylnicy (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).


Pogoda była dziś, w niedzielę 17 lutego 2019, wprost idealna. Było ciepło (dwanaście stopni Celsjusza), świeciło słońce, wiaterek nawet najmniejszy nie dmuchał. Takie okoliczności pogdy sprawiły, że zaciętą walkę kolarzy i dwóch pań obserwowali licznie kibice i spacerujący nad Jeziorem Maltańskim.

Jak we wszystkich poprzednich edycjach, także dziś wszystkie kategorie wiekowe startowały razem. Dziś były to łącznie 43 osoby. Po starcie najszybciej ruszył Michał Badowski z Wrześni, za nim pojechali Artur Małkowski i Maciej Kycler. Ci dwaj ostatni zdominowali tegoroczne ściganie przełajowe nad Maltą: zawodnik "Eurobajków" triumfował cztery razy, reprezentant teamu medyków był cztery razy drugi.


Start do niedzielnego wyścigu. 17 lutego 2019.
Fot. Piotr Kurek

Na trzecim okrążeniu (trasa była zmieniona, choć runda liczyła również około 2000 metrów) Maciej Kycler wyszedł na prowadzenie i na każdym następnym zwiększał przewagę na rywalem. Najpierw było to trzydzieści metrów, następnie ponad sto, ostatecznie ponad dwieście. Student II roku Uniwersytetu Medycznego wjechał na linię mety z wysoko uniesionymi rękoma, drugi był Artur Małkowski. Na następnych miejscach kolejno wjeżdżali: 3. Krzysztof Orlik, 4. Rafał Łukawski, 5. Bartłomiej Przybylski, 6. Piotr Nowacki, 7. Michał Badowski, 8. Marek Witkiewicz. W tym miejscu trzeba podkreślić zaciętą walkę dwóch mieszkańcow Piły: B. Przybylskiego i P. Nowackiego. Przez większość dystansu na lepszej pozycji był założyciel UKS Sportowiec, ostatecznie ciut lepszy okazał się ksiądz Bartłomiej.

– Startuję w wyścigach przełajowych dopiero od jesieni ubiegłego roku - mówi Maciej Kycler. – Moim debiutem w tej specjalności kolarskiej był udział w I Memoriale Jacka Głowackiego i Sebastiana Swata na poznańskich Winogradach. Do stycznia tego roku zaliczyłem cztery imprezy PTC Malta Tour, przełaje w Starym Kurowie i Złotowie. W niedzielę 10 lutego wygrałem zawody Cycloross Wielkopolska 2019 w Wągrowcu, dziś odniosłem swój pierwszy sukces nad Malta, z czego bardzo się cieszę - podkreślił młody fan rowerów, urodzony 20 maja 1998.


Ksiądz Bartłomiej Przybylski na trasie niedzielnego wyścigu nad Maltą.
Fot. Piotr Kurek

Zwycięzca w okresie zimowym siada na trenażer i przejeżdża około tysiąca kilometrów. I mówi, że bardziej przekonuje go trening jakościowy niż tylko nabijanie kolejnych kilometrów. Przyznaje, że lubi startować, gdy jest ciepło, tak jak dziś, i bardziej odpowiada mu rywalizacja w maratonach MTB na średnim dystansie. Za tydzień (24 lutego) wystartuje na Winogradach w zawodach Cyclocross Wielkopolska, ciekawe tylko, czy w tej samej koszulce kolarskiej?

PTC Malta Tour 2029 - 17 lutego 2019, wyniki

Amator
1. Marcin Bartoszewski
2. Maksymilian Brożyna
3. Marcin Łuczak

Cyklosport
1. Maciej Kycler
2. Artur Małkowski
3. Dominik Kowalski

M30
1. Krzysztof Orlik
2. Bartłomiej Przybylski
3. Filip Kacznowski

M40
1. Rafał Łukawski
2. Piotr Nowacki
3. Michał Badowski

M50
1. Sebastian Śledzik
2. Robert Sudoł
3. Marek Wieszczeczyński

M60
1. Marek Witkiewicz
2. Zdzisław Bińkowski
3. Marek Szymański

M70
1. Aleksander Dehmel

Kobiety open
1. Karolina Dopierała
2. Daria Tomaszewska

Dzieci 13-15 lat
1. Szymon Marciniak (KS Stomil Poznań)
2. Igor Ziemba (Koźminianka Koźminek)
3. Maksymilian Grzędzielewski (KS Stomil Poznań)

Dzieci do lat 12
1. Dawid Radkiewicz (Koźminianka Koźminek)

Wielki finał cyklu PTC Malta Tour 2018/2019 odbędzie się w niedzielę 3 marca 2019 w tym samym miejscu, co dzisiaj, czyli nad Maltą.

                                                 Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL