R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739027 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pogoda im wielce sprzyja

 

Merx Team trenuje na Majorce


Piotr Olszak (od lewej), Ryszard Kołacki, Marta Gogolewska, Filip Hasse i Mirosław Jaszowski. Majorka, marzec 2018.
Fot. archiwum Ryszarda Kołackiego 

"Niebo jak turkus, morze jak lazur, góry jak szmaragd, powietrze jak w niebie" - tak pisał o Majorce Fryderyk Chopin. Prawie podobnych słów użył dziś o poranku Ryszard Kołacki z Wągrowca - człowiek biznesu, pasjonat kolarstwa i jego wieloletni sponsor oraz szef Merx Teamu.

Marta Gogolewska, Ryszard Kołacki, Piotr Olszak, Filip Hasse oraz Mirosław Jaszowski od 11 marca przebywają na Majorce. Przylecieli tutaj, by przez dziesięć dni solidnie potrenować na swych rowerach na tej hiszpańskiej wyspie. I by w ten sposób przygotować się do sezonu kolarskiego 2018.

– Mieszkamy w hotelu "Rio Bravo", prawie pięciogwiazdkowym, gdzie można dobrze odpocząć, pożywnie zjeść i miło spędzić czas - mówi Ryszard Kołacki. – Morze mamy na wyciągnięcie dłoni. Jesteśmy tutaj od niedzieli. Piewszą jazdę o długości 120 kilometrów odbyliśmy w poniedziałek, gdy dmuchał nam w twarz bardzo silny wiatr. Wczoraj było lepiej pogodowo, choć pokonaliśmy tylko 110 km. Na dziś planujemy przejechać 150 kilometrów - podkreśla współsponsor teamu Wibatech Merx 7 R. I dodaje: - Jeśli się wszystko potoczy zgodnie z naszymi zamierzeniami, podczas tego pobytu na Majorce powinniśmy przepedałować od 900 do 1000 kilometrów.


Ryszard Kołacki na Majorce. Marzec 2018.
Fot. archiwum Ryszarda Kołackiego

Merx Team ma w swym składzie znanych kolarzy, dawniej i obecnie. To Paweł Rychlicki (grupa Mróz w latach świetności), to Artur Spławski, jego syn Sławomir Spławski, to także Jerzy Drzewiecki, Romuald Szaj, Piotr Siebert, Filip Hasse, Piotr Olszak, Remigiusz Łączka, Mirosław Jaszowski i bardzo utytułowana amatorka Marta Gogolewska. Jedna część grupy jest w tej chwili na Majorce, trzech innych zawodników jeszcze przed tygodniem trenowało na Gran Canarii.

Sezon rozpoczną startem w wyścigu szosowym, który w niedzielę 25 marca odbędzie się w Krzywiniu, zaś 5 kwietnia nie zabraknie ich na pierwszym czwartku kolarskim na torze samochodowym "Poznań".

– Od kilku lat jestem głównym sponsorem czwartków kolarskich, w tym roku dołożę swych pieniędzy, by na torze "Poznań" odbyło się aż 10 jazd indywidualnych na czas - mówi Ryszard Kołacki. Jakby tego było mało, Pan Ryszard wspomaga organizację zawodów torowych w Pruszkowie dla amatorów, które odbędą się w tamże w dniach 7-8 kwietnia 2018.

I jeszcze jedno: Ryszard Kołacki jest także współsponsorem grupy kolarskiej Wibatech Merx 7 R (13 kolarzy), której gwiazdami są Marek Rutkiewicz i Maciej Paterski, zaś zawodnikami także dwaj Wielkopolanie: Kacper Kistowski i Wojciech Sykała.

                                         Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL