Jestes 41038782 gosciem na naszej stronie
Złoci juniorzy z Kórnika

Podopieczni Roberta Taciaka zdobyli
siedem medali w Godzieszach Wielkich

Juniorzy z Kórnika, Jan Łamaszewski (na pierwszym planie) i Wojciech Bystrzycki, jadą po tytuł mistrzów Polski par w jeździe na czas.

Wojciech Bystrzycki i Jan Łamaszewski (UKS Mróz Jedynka Kórnik) mistrzami Polski par w jeździe na czas. Pierwszoroczni juniorzy (1999), podopieczni trenera Roberta Taciaka, sprawili wielką niespodzianką w Godzieszach Wielkich pod Kaliszem, zajmując pierwsze miejsce.

Stoczyli oni zacięty pojedynek o złoto z kolarzami KS Pogoń Mostostal Puławy - Filipem Maciejukiem i Piotrem Pękalą, wygrywając z nimi o cztery sekundy. Trzecie miejsce, również niewielką stratą - 5 sekund, zdobyli Szymon Krawczyk i Dawid Czubak (KTK Kalisz).

Impreza w Godzieszach Wielkich pod Kaliszem była niezwykle udana dla kórnickiego klubu. Wśród elity kobiet i w kategorii U23 najlepsze były młode zawodniczki UKS Mróz Jedynka Kórnik - Alicja Ratajczak i Nikol Płosaj. Na tej samej trasie co mężczyźni - 30 km, uzyskały one czas 39:06, o 6 sekund lepszy od Edyty Jasińskiej i Martyny Klekot (TKK Pacific Nestle Toruń). 29 sekund straciły złote medalistki sprzed roku, siostry Brzeźne, Monika i Paulina (KS MAT Atom Sobótka).

Juniorzy z Kórnika (Wojciech Bystrzycki z lewej i Jan Łamaszewski) wygrali, wyprzedzając o pięć sekund utytułowanych zawodników z Kalisza - Dawida Czubaka i Szymona Krawczyka, reprezentantów Polski (zajęli trzecie miejsce).

Natomiast w juniorkach dwójka z z UKS Mróz Jedynka Kórnik - Joanna Golec i Karolina Przybylak wywalczyły srebrny medal. .

W elicie mężczyzn całe podium zajęli kolarze CCC Sprandi Polkowice. Adrian Kurek i Tomasz Kiendyś uzyskali na 30-kilometrowej trasie wynik 33:35, pokonując Jarosława Marycza i Bartłomieja Matysiaka o 25 sekund. Trzeci czas odnotowali mistrzowie Polski U23, Alan Banaszek i Piotr Brożyna.

Srebro w orlikach i 4. pozycję w elicie wywalczyli Damian Sławek i Szymon Sajnok (GKS Cartusia Kartuzy). Obrońcy tytułu, Patryk Stosz i Michał Paluta uzupełnili podium młodzieżowców.

Zadowolony Robert Taciak i kórniccy kolarze z medalami.

Godziesze Wielkie były również areną zmagań kolarzy w Mistrzostwach Polski w jeździe drużynowej na czas. Zwycięstwo w elicie kobiet i w kategorii U-23 odniosły zawodniczki z UKS Mróz Jedynka Kórnik - Alicja Ratajczak, Nikol Płosaj, Weronika Humelt, Viktoria Żegleń. Wyprzedziły one o 4 sekundy wicemistrzynie kraju z TKK Pacific Nestle Toruń - Klaudię Radziszewską, Natalię Rutkowską, Edytę Jasińską i Martynę Klekot. Brąz zdobyła ekipa LKS MAT Atom Sobótka w składzie - Paulina Brzeźna-Bentkowska, Monika Brzeźna, Łucja Pietrzak, Katarzyna Wilkos.

W juniorkach czwórka z UKS Mróz Jedynka Kórnik - Natalia Szymczak, Joanna Golec i Karolina Przybylak, Gracjana Radzicka - zajęła trzecie miejsce.

Panie z Kórnika jadą po złoty medal.

W sumie, ekipa kolarska z Kórnika zdobyła siedem medali pod Kaliszem. Startują na rowerach marki Colnago, korzystają z osprzętu Shimano.

– Moje zawodniczki przyzwyczaiły już kibiców i znawców kolarstwa do tego, że wygrywają wyścigi, że zostają mistrzyniami Polski. Tak też i było w w miniony weekend w Godzieszach Wielkich pod Kaliszem - mówi Robert Taciak, trener UKS Mróz Jedynka Kórnik. – Ale to co zrobili juniorzy, Wojciech Bystrzycki i Jan Łamaszewski, zaskoczyło i moich zawodników, i także mnie. Wygrać z utytułowaną parą z Kalisza, Szymon Krawczyk i Dawid Czubak - reprezentantami Polski, to naprawdę wielka sprawa. Tym bardziej, że Wojciech i Jan są młodsi o rok od swych rywali - podkreślił Robert Taciak.

Najlepsza ekipa kobieca w Polsce 2016 w drużynowej jeździe na czas i ich trener.

Wojciech Bystrzycki i Jan Łamaszewski trenują kolarstwo od czterech lat. Pierwszy z nich na tegorocznych szosowych Mistrzostwach Polski w Świdnicy zajął 3. miejsce w jeździe indywidualnej na czas, był czwarty w wyścigu ze startu wspólnego, także czwarty podczas Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w Wysowej. Zadebiutował w tym roku w wyścigach poza Polską - we Włoszech i na Białorusi. Reprezentował Polskę na szosowych Mistrzostwach Europy 2016 we Francji. Jan Łamaszewski pokazał swe umiejętności podczas Górskich Szosowych Mistrzostw Polski w Wysowej (12. miejsce) oraz wiele razy podczas szosowych zawodów Pucharu Polski.

Z kronikarskiego obowiązku trzeba podać, że ekipa CCC Sprandi Polkowice w elicie mężczyzn obroniła tytuł sprzed roku. Dokonała tego czwórka Adrian Kurek, Tomasz Kiendyś, Mateusz Taciak i Bartłomiej Matysiak. Dystans 58 kilometrów przejechali oni w godzinę 6 minut i 1 sekund. Był to czas o 1:17 min. lepszy od wyniku innych kolarzy polkowickiego zespołu, mistrzów w kategorii U23 - Piotra Brożyny, Kamila Małeckiego, Michała Paluty i Patryka Stosza. Brąz (a srebro w orlikach) wywalczyła ekipa KK Tarnovia Tarnowo Podgórne - Borys Korczyński, Patryk Krzywda, Wojciech Sykała, Tobiasz Pawlak - która straciła do zwycięzców prawie 3 minuty. Na podium młodzieżowców stanęli też zawodnicy z TC Chrobry Głogów - Piotr Konwa, Piotr Jaromin, Jakub Najs, Mateusz Grabis.