Jestes 41032626 gosciem na naszej stronie
Maja Włoszczowska i Filip Helta
mistrzami Polski

Srebrna Góra gościła maratończyków MTB

Karol Rożek (od lewej, 2. miejsce), Filip Helta (mistrz Polski), Piotr Konwa (3. miejsce). Najlepsi zawodnicy Mistrzostw Polski w maratonie MTB. Srebrna Góra, 11 września 2021.

Maja Włoszczowska (Kross ORLEN Cycling Team) i Filip Helta (SGR Specialized) wywalczyli dziś w Srebrnej Górze tytuły mistrzów Polski w maratonie MTB. Oboje uczynili to w ładnym stylu.

W rywalizacji mężczyzn spora sensacja, gdyż trzy pierwsze miejsca zajęli zawodnicy SGR Specialized. Filip Helta dojechał solo do mety, mając ponad minutę przewagi nad klubowymi kolegami. Drugi był Karol Rożek, trzeci Piotr Konwa.

"Czerwony pociąg" JBG CryoSpace uplasował się na pozycjach: 4. Krzysztof Łukasik, 5. Wojciech Halejak, 6. Jakub Zamroźniak, 7. Piotr Brzózka, 8. Mariusz Michałek. Dziewiąty był Michał Glanz (Spica Solutions) z Warszawy, który od ubiegłego roku pojawia się na maratonach "Kaczmarka".

Maja Włoszczowska przyjechała jako 29. open na końcową kreskę i wyprzedziła na trasie wielu znanych zawodników. Nasza wielce utytułowana kolarka w rywalizacji kobiet była absolutnie bezkonkurencyjna. Drugą na mecie Katarzynę Solus-Miśkowicz wyprzedziła o ponad 12 minut, trzecią Klaudię Czabok aż o 23 minuty.