R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41888320 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Patryk Piasecki jak natchniony
pędził do zwycięstwa w Łebie

 

150 osób pożegnało dziś jesień
III Duathlonem na Wydmach

 
Patryk Piasecki, zawodnik JBG-2, świetnie pojechał na rowerze i równie znakomicie pobiegł po nadmorskiej plaży w Łebie w III Duathlonie na Wydmach, zdecydowanie w nim zwyciężając.
Fot. FOTOMTB.pl

Patryk Piasecki z Wisły, czołowy maratończyk MTB, wystartował w sobotę 7 listopada w Łebie w III Duathlonie na Wydmach, wyjątkowej imprezie sportowo-rekreacyjnej, która odbyła się dziś - w jesienny czas. Był jednym z głównych kandydatów do zwycięstwa. I okazał się najlepszy spośród prawie 150 rywalizujących, którzy mieli do przejechania na rowerze 24,0 km i 11,0 km do przebiegnięcia.

Patryk Piasecki (rocznik 1986), zawodnik JBG-2 Professional MTB Team, najdynamiczniej wystartował i pociągnął za sobą Bartosza Banacha z Gdańska (też rocznik 1986) - ubiegłorocznego zwycięzcę I Duathlonu na Wydmach. Na pierwszych kilku kilometrach jechali także z nimi Przemysław Ebertowski z Gniewina i Łukasz Moderhak z Gdańska.


Rozpoczęli rywalizację.
Fot. Piotr Kurek

– Gdzieś na siódmym, ósmym kilometrze zaatakowałem i odjechałem rywalom - mówił już za linią mety Patryk Piasecki, który najszybciej pokonał trasę 24 kilometrów wokół jeziora Sarbsko. Potrzebował na to 52 miniut i 30 sekund. Bartosz Banach kończył jazdę na rowerze na drugim miejscu ze stratą 59 sekund do zawodnika z Wisły. Trzeci w tym fragmencie rywalizacji był Przemysław Ebertowski, czwarty Łukasz Moderhak.

W biegu Patryk Piasecki, był to jego debiut w duathlonie, okazał się równie mocny, jak na rowerze, gdyż powiększył swą przewagę nad rywalami: Bartoszem Banachem i Mateuszm Moderhakiem. Zwycięzca pokonał duathlonową trasę w czasie 1:37:36 h. Bartosz Banach zajął drugie miejsce z rezultatem 1:41:47, trzeci Mateusz Moderhak stracił do zwycięzcy prawie 10 minut (1:46:04).


Patryk Piasecki na mecie.
Fot. Piotr Kurek

Rywalizowało dziś 25 pań. Triumfowała zdecydowanie Magdalena Hałajczak z Poznania (2:07:26) przed Agnieszką Lewińską z Gdyni (2:18:38) i Elżbietą Recą z Mądrzechowa (2:25:10).

W poszczególnych kategoriach triumfowali: K0-30 - Marta Kotwica z Gdyni, K31 i więcej - Agnieszka Gruchała z Gdyni, M0-26 - Michał Różański z Gdańska, M27-37 - Michał Czapiński z Redy, M38-49 - Rafał Nowak z Częstochowy i M50 i więcej - Mariusz Goliński z Gdańska.


Magdalena Hałajczak i Elżbieta Pietruszewska.
Fot. Piotr Kurek

W III Dutahlonie na Wydmach w Łebie wystartowali fani jazdy na rowerze i biegania z Bydgoszczy, Krakowa, Bochni, Przemyśla, Sochaczewa, Warszawy, Poznania, Gdyni, Gdańska, Redy, Lęborka, Częstochowy, Łodzi, Tczewa, Koszalina, Ujścia, Piły i Mrągowa.

Niezwykle udaną imprezę sportowo-rekreacyjną zorganizowali: Zdrowotel Łeba (Elżbieta i Wojciech Pietruszewscy, Dorota Sosnowska) oraz Tomasz Juchniewicz i Mateusz Hanke.


Trójka najlepszych zawodników oraz organizatorzy imprezy.
Fot. Piotr Kurek

Jutro w Łebie po raz drugi odbędzie się maraton MTB. Jego uczestnicy zmierzą sie z dwoma dystansami: Mega (48 km - dwie rundy wokół jeziora Sarbsko) i Mini (24 km - jedno takie okrążenie). Start o godzinie 11, zapisy od 8 do 10.30. Będzie się działo, ale już bez Patryka Piaseckiego. Kto zatem jutro wygra? Typuję Krzysztofa Krzywego. Dziś nie startował w duathlonie, ale w niedzielę może mocno pociągnąć do przodu, do zwycięstwa.


                                                            Piotr Kurek

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL