R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41825346 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Sezon na ściganie

 

Sebastian Grześkowiak napisał książkę
o swej przygodzie z kolarstwem górskim


Nie był nigdy mistrzem Polski, nie reprezentował naszego kraju na najważniejszych imprezach międzynarodowych. Sebastian Grześkowiak z Solca, powiat średzki, pasją swego życia uczynił kolarstwo górskie i napisał o tym książkę "Sezon na ściganie".

Jest zodiakalną Rybą, 5 marca tego roku ukończy dopiero 24 lata. Jak sięga pamięcią wstecz, rower był zawsze był jego żywiołem. Ledwo nauczył się dobrze chodzić i już ciągnęło go do pedałowania. Na pierwszą komunię świętą dostał damkę.

Początek jego prawdziwej przygody z MTB wypadł w sierpniu 2011 w podpoznańskim Suchym Lesie. – Po raz pierwszy w życiu wystartowałem w maratonie na rowerze górskim, takim z marketu. Przejechałem dystans Mini, zająłem 16. miejsce wśród juniorów. Tego samego roku próbowałem swych sił w jeszcze trzech maratonach: w Hermanowie, w Poznaniu i w Kole - mówi o swych kolarskich doświadczeniach.


Sebastian Grześkowiak na rowerze.
Fot. Anna Olszańska

W latach następnych startuje już bardzo regularnie - w wyścigach XC i maratonach MTB. Próbuje swych sił w rozmaitych imprezach na terenie całego kraju. Najpierw na rowerze górskim Kross Level 7 (26-calowym), następnie na złożonym przez siebie - 29-calowym. Startuje, zbiera doświadczenia, robi notatki.

W czwartym roku startów, we wrześniu 2015, postanawia napisać książkę o swej przygodzie z kolarstwem górskim. Kończy ją w styczniu roku następnego. "Sezon na ściganie" ukazuje się jesienią 2016 na półkach księgarskich.

Jest to osobista podróż z rowerem przez kolarską Polskę. To podsumowanie czterech sezonów startów, uczestnictwa w około 100 zawodach i imprezach MTB. Składają się nań opisy treningów, poznawania naszych gór, relacje z wyścigów.


Sebastian Grześkowiak na trasie Bike Maratonu - Miękinia pod Wrocławiem.
Fot. FOTOMTB.pl

– Jestem młody, mam dopiero 23 lata, ale już pomyślałem o tym, by opisać swą przygodę z rowerem, by na starość przy kominku przypomnieć sobie jak trenowałem, jak niekiedy lądowałem na ziemi, jak walczyłem o najlepsze miejsca, jak odnosiłem kontuzję - mówi o swym pomyśle na 110-stronicową książkę. Jej wartością jest szczerość, przeżycia nie są upudrowane. Widać jak wielką pasją dla autora jest rower.

Sebastian Grześkowiak urodził się w Środzie Wielkopolskiej, mieszka w Solcu nad Wartą. To ładne miejsce dla treningów. Pracuje w prywatnej firmie, interesuje się historią i astronomią. Ale rower od kilku lat stanowi dlań największy magnes, wyznacza mu rytm treningów i wyścigów, także sporządzania notatek ze swych kolarskich wyzwań. Starczyło ich na jedną książkę, wartą przeczytania, dostępną w empikach.

                                                                Piotr Kurek

"Sezon na ściganie", Sebastian Grześkowiak, 110 stron, Wydawnictwo Dygresje Poznań 2016

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL