R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41308843 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
80 lat Ryszarda Pawlaka

 
Nadal ścigają się i wspominają
dobre lata polskiego kolarstwa
 

Ryszard Pawlak ukończył 80 lat. Podczas urodzinowej imprezy 12 września w Poznaniu z przyjaciółmi.
Fot. Piotr Kurek
 
Ryszard Pawlak ukończył w niedzielę 12 września 80 lat. Człowiek kolarstwa od dziesięcioleci świętował swój jubileusz w towarzystwie żony Krystyny, syna Piotra i kolegów, z którymi się ścigał, dla których był trenerem, również partnerem w rowerowym biznesie.
 
Andrzej Kaczmarek (jechał trzy razy w Wyścigu Pokoju), Kazimierz Gogolewski (zakładał klub kolarski w Kórniku), Tadeusz Krawczyk (wygrał Tour de Pologne 1983), Zdzisław Obiegała (mógł wygrać Tour de Pologne), Artur Spławski (w wieku 61 nadal wygrywa wyścigi), Mariusz Gil (w niedzielę był drugi w maratonie "Kaczmarka" w Nowej Soli), Andrzej Kaiser (w sobotę zdobyl tytuł mistrza Polski w maratonie MTB w Srebrnej Górze), ale nie tylko oni, byli w niedzielne popołudnie i wieczór z Panem Ryszardem.
 

Mariusz Gil i Ryszard Pawlak. Poznań, 12 września 2021.
Fot. Piotr Kurek
 
Wspominali dawne lata i te nieodległe. Pan Ryszard nie musi czytać książek o historii polskiego kolarstwa. Ma dobrą pamięć i przed oczami przewijają się obrazy. A to z Wyścigu Pokoju, Tour de Pologne, rozmaitych mistrzostw. Krajowych, europejskich i światowych.
 
Nie ma drugiego takiego człowieka w Poznaniu, a być może i w Polsce, który przez ponad sześćdziesiąt lat aktywnie uczestniczył w kolarskim i rowerowym życiu kraju. Uczył młodych ludzi tego pięknego i trudnego sportu, woził ich na zawody, był drugim ojcem i wychowawcą.
 
W niedzielny czas Andrzej Kaczmarek, Kazimierz Gogolewski, Tadeusz Krawczyk, Zdzisław Obiegała, Artur Spławski, Mariusz Gil, Andrzej Kaiser wspominali miniony czas. Niektórzy z nich nadal się ścigają. I to z sukcesami. Wszyscy oni życzyli Panu Ryszardowi wszystkiego najlepszego.
 
Drogi Ryszardzie. Życzę Tobie stu lat i niewygasłej miłości do kolarstwa.
 
                                   Piotr Kurek
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL