R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739535 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Dziewięć tytułów pod rząd

 

Marek Konwa One Man Show
w podleszczyńskich Włoszakowicach


Marek Konwa po raz dziewiąty z rzędu mistrzem Polski w kolarstwie przełajowym. Włoszakowice, 24 stycznia 2021.
Fot. Piotr Łabaziewicz

Marek Konwa mistrzem Polski w kolarstwie przełajowym, oczywiście w elicie mężczyzn. Tytuł wywalczył dziś w wielkopolskich Włoszakowicach. Uczynił to pięknym stylu, jadąc zwycięsko od startu do mety. To był prawdziwy One Show Man, czyli pokaz (teatr) jednego aktora. Kolarza z krwi i kości, który 24 stycznia 2021 sięgnął, rok po roku, po dziewiąty złoty medal i koszulkę championa w tej kolarskiej specjalności.


Ruszył zdecydowanie po sygnale sędziego i przy zjeździe z asfaltu na grząską łąkę był już na prowadzeniu. Tam trzeba było biec i Pan Marek dawał radę. Dziś był zrośnięty ze swym rowerem i pędził przed siebie. Dynamicznie i technicznie. I tak było przez ponad godzinę sportowej walki o tytuł mistrza Polski w kolarskich przełajach w elicie mężczyzn. Z każdą minutą zwiększał swą przewagę nad rywalami i tylko pech mógł mu odebrać zwycięstwo. Ale na szczęście, tak się nie stało.
 
Za jego plecami toczyła się walka o drugie i trzecie miejsce. Zmagali się o nie Patryk Stosz, Bartosz Mikler i Adam Żuber. Patryk Stosz pewnie pedałował po srebrny medal, zaś w końcówce wyścigu osłabł Bartosz Mikler i Adam Żuber (rocznik 1979 - 42 lata) zameldował się na trzecim miejscu.

– Dobrze wystartowałem, dobrze biegłem, jestem mistrzem. Czuję się znakomicie, bodaj najlepiej w swej kolarskiej karierze - mówił Marek Konwa po zakończonym wyścigu. – Za tydzień zamierzam wystartować na Mistrzostwach Świata w kolarstwie przełajowym, które odbędą się w Belgii. Chciałbym dobrze na nich wypaść i zmieścić się w pierwszej dwudziestsce - podkreślił.  

Elita mężczyzn - Włoszakowice 2021
1. Marek Konwa - UKS Krupiński Suszec/ Konwa Bike - 01:03:29
2. Patryk Stosz - Voster ATS Team - 01:05:09
3. Adam Żuber - Mazowsze Serce Polski Cycling Team - 01:06:21
4. Bartosz Mikler - MLUKS Victoria Jarocin/ Accent - 01:06:40
5. Grzegorz Grabarek - Stowarzyszenie Klub Sportowy 64-sto - 01:06:54
6. Michał Paluta - niezrzeszony - 01:06:56

W tym miejscu trzeba koniecznie przypomnieć, że Marek Konwa pierwszy swój tytuł w przełajowej elicie zdobył w roku 2013 w Koziegłowach. I sięgał po nie rok po roku (Bieganów - 2014, Bytów - 2015, Lublin - 2016, Sławno - 2017, Koziegłowy - 2018, Strzelce Krajeńskie - 2019, Szczekociny - 2020). Dzisiejszy - to już dziewiąty. Jeśli za rok, w styczniu 2022, zdobędzie dziesiąty - to zrówna się z Grzegorzem Jaroszewskim, mistrzem polskiego kolarstwa przełajowego w liczbie mistrzowskich medali i koszulek. Oczywiście w rodzimych zmaganiach seniorów/ elity na błocie.

                                          Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL