R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41867406 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Grzegorz Podgórski dziś wygrał

 

Kibicowała mu najbliższa rodzina


Grzegorz Podgórski wygrał wyścig w ładnym stylu.
Fot. Tadeusz Olszewski

Grzegorz Podgórski wygrał dziś jeden z wyścigów kolarskich (ten dłuższy - 103 km) na torze samochodowym "Poznań" o Puchar Prezesa Automobilklubu Wielkopolski. Mieszkaniec Grodu Przemysła swym zwycięstwem sprawił sobie wielką radość, jak również obecnym na imprezie synom, żonie oraz teściom.

Zawodnicy kategorii U-23, cyklosportu, M30 i M40 mieli dziś do pokonania dystans 103 km, czyli 25 rund. Pierwsze ataki zawodników były jakby anemiczne, bez wiary i przekonania, że mogą okazać się skuteczne. – Na czwartym okrążeniu pojechałem mocniej do przodu - mówi Grzegorz Podgórski. – Chwilę później doszlusowali do mnie inni kolarze, w sumie trzynaście osób. Na niecałe 10 km przed metą zostało nas ośmiu.

Wiedząc aż nadto dobrze, że nie jest silnym sprinterem, Grzegorz Podgórski dwie rundy przed finiszem odskoczył rywalom. Mocno naciskał na pedały i przyjechał zwycięsko dwie sekundy przed konkurentami, między innymi Filipem Prokopyszynem.

Zwycięzca w kategorii M30 nigdy nie był kolarzem szosowym, co innego teść Bogdan Hałucha, który ze swym rówieśnikiem Czesławem Langiem był zawodnikiem Legii Warszawa. Teść dziś dopingował zięcia (a później wystartował i zajął 4. miejsce w kategorii M60), jak również rodzina - żona Magdalena, synowie Michał i Bogumił oraz teściowa Irena. – Wygrałem i przeżywam swój sukces. Jest w tym element jakby niedowierzania. Trzeci rok startuję na torze samochodowym "Poznań", ale jest to pierwszy poważny sukces. Żałuję, że tego nie doczekał mój dziadek Witold Zalewski z Kętrzyna, który swego czasu był powoływany do kadry B polskich szosowców, a dzięki któremu pokochałem rowery i także wyścigi - dodaje.

122 osoby wzięły udział w dzisiejszych zawodach, w tym cztery panie. Panowały sprzyjające warunki atomosferyczne, choć momentami wiatr dmuchał. Obyło się bez kraks. Najlepszych honorował prezes Automobilklubu Wielkopolski Bartosz Bieliński i organizator nie tylko czwartków kolarskich Romuald Szaj.

W poszczególnych kategoriach triumfowali: kobiety - Agnieszka Krutnik (FTI Racing Team), cyklosport - Filip Królikowski (niestowarzyszony), M30 - Grzegorz Podgórski (Bike Atelier Eobuwie Urbex Maximus), M40 - Krzysztof Wolski (Peleton) i U23 - Filip Prokopyszyn (Tarnovia Tarnowo Podgórne), M50 - Zbigniew Kaczała (Rowery Turowski Team), M60 - Mirosław Jaszowski (Merx Team), M70 - Grzegorz Fajkowski (Rycerze Rolanda). Panie oraz panowie z kategorii M50, M60 i M70 pokonywali dystans 70 km.

                              Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL