R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826910 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Alicja Ratajczak mistrzynią Polski

 

Kolarki z Kórnika dobre w górach


Alicja Ratajczak jedzie po tytuł mistrzyni Polski.
Fot. archiwum Alicji Ratajczak

Alicja Ratajczak (UKS Mróz Jedynka Kórnik) zdobyła w niedzielę w Wysowej-Zdroju tytuł górskiej szosowej mistrzyni Polski w kategorii U23 i wicemistrzyni w elicie kobiet.

Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski odbywały się przez dwa dni (sobota i niedziela) w Wysowej-Zdroju (Małopolska). Pierwszego dnia ścigali się mężczyzni, drugiego panie.

Zawodniczki na trasę ruszały w kilkuminutowych odstępach - najpierw elita i orliczki, potem juniorki, a na koniec juniorki młodsze. Miały one przed sobą odpowiednio 3, 2 lub 1 rundę - tę samą, którą w sobotę pokonywali mężczyzni.

Wyścig elity kobiet zakończył się zwycięstwem obrończyni tytułu Pauliny Brzeżnej-Bentkowskiej (MAT ATOM Sobótka), która dystans 100 km pokonała w czasie 3:14:31. Alicja Ratajczak zameldowała się na drugiej pozycji, zdobywając w ten sposób dwa medale - srebrny w elicie i złoty w U23. Na metę przyjechała ze stratą 1 minuty 3 sekund do zwyciężczyzni. Jako trzecia kreskę przecięła koleżanka triumfatorki z zespołu z Sobótki, Katarzyna Wilkos.


Alicja Ratajczak mistrzynią Polski U-23 w szosowej rywalizacji po górach.
Fot. archiwum Alicji Ratajczak

Na miejscu piątym i drugim wśród orliczek uplasowała się Nikol Płosaj (UKS Mróz Jedynka Kórnik).  

Wśród juniorek młodszych (dystans 50 km) trzecie miejsce zajęła zawodniczka z Kórnika Natalia Szymczak.

Z kronikarskiego obowiązku trzeba podać, że górskimi szosowymi mistrzami Polski zostali: elita mężczyzn - Łukasz Owsian (CCC Sprandi Polkowice), U23 mężczyzn - Stanisław Aniołowski (VERVA Acvtive Jet Team), juniorzy - Piotr Pękala (KS Pogoń Mostostal Puławy), juniorzy młodsi - Karol Wawrzyniak (UKS Copernicus SMS Toruń), juniorki - Karolina Perekitko (TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team), juniorki młodsze - Kinga Kalembkiewicz (KLKS Azalia Brzoza Królewska).

W najbliższą niedzielę (4 września) w Kórniku odbędzie się wielkie święto rowerów i kolarstwa, na które złożą się festyn dla dzieci, ogólnopolskie kryterium uliczne oraz wyścig amatorów dla uczczenia pamięci Franciszka Przecinkowskiego. Impreza rozpocznie się o godzinie 12 i potrwa do 18.

– Niestety, nie wezmę udziału w niedzielnym święcie rowerów w Kórniku - powiedziała dziś (29 sierpnia) Alicja Ratajczak Wielkopolskiemu Rowerowaniu. – W środę udaję się do Francji, gdzie wezmę udział od 1 do 6 września w wieloetapowym wyścigu (Tour Cycliste Feminin International de Ardeche), mocno górskim. Razem ze mną lecą Nikol Płosaj, Katarzyna Pawłowska i Ewelina Szybiak. Na miejscu dołączą jeszcze inne Polki. Wystąpimy jako reprezentacja Polski. Trzeciego dnia września przyjdzie nam się zmierzyć ze słynnym podjazdem na Mount Ventoux - podkreśla zawodniczka, która w tegorocznym Tour de Pologne Women zajęła 9. miejsce.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL