R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41827227 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Solowy odjazd w wielkim stylu

 

Rafał Majka wygrał 11. etap Tour de FranceRafał Majka swym brawurowym, solowym odjazdem i zwycięstwem etapowym w Tour de France 2015 dał wiele radości swej rodzinie, polskim kibicom i kolegom z ekipy Tinkoff-Saxo.

Rafał Majka wygrał 11. etap Tour de France 2015. Uczynił to w wielkim stylu, pokonując ostatnie 50 kilometrów w samotnym rajdzie do mety. I to na górskim etapie, z legendarnym podjazdem na słynny Col du Tourmalet.

Polski kolarz Tinkoff-Saxo jechał w kilkunastoosobowej ucieczce dnia na górskim, 188-kilometrowym etapie z Pau do Cauterets. Poza nim w czołówce jechali też, między innymi, Serge Pauwels, Emanuel Buchmann, Daniel Martin, czy też Thomas Voeckler.

Przewaga prowadzącej grupy wynosiła około 7 minut, gdy wspinała się na legendarnym podjeździe pod Col du Tourmalet. Tam na atak zdecydował się Rafał Majka. Odjechał samotnie od swoich towarzyszy z ucieczki i jako pierwszy zameldował się na szczycie. Kolejnych około 35 kilometrów prowadziło w dół, a końcówka znajdowała się na kilkukilometrowym wzniesieniu o średnim nachyleniu około 5 procent.

Róźnica między Polakiem a grupą z faworytami nie malała, natomiast rosła wobec pozostałych uciekinierów. Gdy Majka rozpoczął ostatnią wspinaczkę miał ponad minutę przewagi nad goniącym go Pauwelsem. Zwycięzca dwóch etapów sprzed roku utrzymał swoje prowadzenie i sięgnął po swój trzeci triumf etapowy w Wielkiej Pętli. Drugi był Martin, który 4 kilometry przed metą wyprzedził Belga.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL