Godne uczczenie 99. rocznicy
wybuchu Powstania Wielkopolskiego
Przez dwa dni, piątek i sobota, czołowi polscy kolarze przełajowi rywalizować będą w wyścigach na terenie Leszna i Włoszakowic. Obie imprezy, opatrzone hasłem "Cześć i chwała zwycięzcom", będą sportowym upamiętnieniem 99. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
W piątek kolarze ścigać się będę w Nocnym Wyścigu Przełajowym Konwa Bike Race o Puchar Prezydenta Miasta Leszna i to w miejscu niezwykłym, bo na terenach przyległych do Stadionu im. Alfreda Smoczyka i na nim. Start i meta wyścigu usytuowana będzie dokładnie w tym miejscu, z którego startują żużlowcy. Kolarze rywalizować będą na rundach o długości 2800 metrów. Organizatorzy stworzyli ciekawą trasę przebiegającą przez tor, murawę, koronę, tunel i parking Stadionu imienia Alfreda Smoczyka. Cykliści będą mieli do pokonania również sporo stopni schodów.
Pierwszy wyścig (dzieci) rozpocznie się o godzinie 12.50, rywalizacja elity kobiet i mężczyzn, juniorów oraz zawodników kategorii cyklosport toczyć się będzie po zmroku (planowane zakończenie ostatniego wyścigu około 18.20).
W imprezie mogą uczestniczyć zawodniczki i zawodnicy z licencjami, dopuszczalny jest start amatorów.
Imprezę w Lesznie organizuje Stowarzyszenie K.S. REAL 64-sto (niezawodny Wojciech Mizuro) przy pomocy miejscowego Urzędu Miasta oraz sklepu rowerowego Konwa Bike Leszno.
W sobotę natomiast kolarze przełajowi przeniosą się do Włoszakowic, gdzie rywalizować będą we wszystkich kategoriach wiekowych - od żaczek i żaków do mastersów. Zawody we Włoszakowicach odbędą się w miejscowym parku i przylegającym doń lesie. Pierwszy wyścig (dwóch najstarszych kategorii masters oraz amatorów) o godzinie 10.15. Elita mężczyzn i juniorzy rozpoczną jazdę o 14.10.
Imprezę we Włoszakowicach organizuje KS Kołownik Włoszakowice z Grzegorzem Mierzyńskim na czele.
Piątkowe nocne zmagania przełajowców w Lesznie i sobotnie we Włoszakowicach rozgrywane będę w cyklu Orlen Puchar Polski z jednej strony, z drugiej zaś będą godnym uczczeniem 99. rocznicy Powstania Wielkopolskiego.
Piotr Kurek |