R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41330029 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Marta Gogolewska mistrzynią Polski

 

Zawodniczka z Wągrowca dała  przykład
kolegom startującym na torze "Poznań"


Marta Gogolewska mistrzynią Polski. Osiek, 5 września 2020.
Fot. archiwum Marty Gogolewskiej

Marta Gogolewska z Wagrowca (Merx Team) wywalczyła w ładnym stylu tytuł mistrzyni Polski w kolarstwie szosowym podczas krajowego championatu mastersów, zawodników cyklosportu i amatorów w małopolskim Osieku. Utytułowana zawodniczka dała dobry przykład kolegom regularnie startującym na torze samochodowym "Poznań": Franciszek Harbacewicz, Sławomir Chrzanowski, Bogusław Florczak, Grzegorz Golonko i Kacper Kistowski również okazali się najlepsi w swych kategoriach wiekowych.


– Startowałam w sobotę o poranku, punktualnie o godzinie 9. Razem ze mną wszystkie panie masters, w sumie 27 zawodniczek. To był pierwszy wyścig tej dwudniowej imprezy. Do pokonania miałem dystans 60 kilometrów, dwie rundy po trzydzieści. Świeciło słońce, temperatura wynosiła ponad 20 stopni Celsjusza. Ścigałyśmy się na pagórkowatej trasie, było dużo zakrętów pod kątem prostym. I ostatnie 200 metrów wiodło pod górkę po bruku, jak na kultowym wyścigu Paryż-Roubaix.

– Wygrałam o długość roweru. Czekałam na to zwycięstwo od trzech lat. Przed rokiem byłam w Starachowicach druga, przed dwoma laty tamże też zdobyłam tytuł wicemistrzyni. Wcześniej kilka razy byłam już mistrzynią. W Osieku powiększyłam swą kolekcję mistrzowskich trykotów - mówi Marta Gogolewska, znana i wielce rozpoznawalna kolarka w Polsce.

– Nie ukrywam, że ten  sukces wielce mnie cieszy. Cały czas kontrolowałam przebieg wyścigu, mój szosowy Trek nie zawiódł mnie - mówi zawodniczka Merx Teamu. I dodaje: – Otrzymałem wiele gratulacji, również od Ryszrada Kołackiego - naszego sponsora i dobrego ducha polskiego kolarstwa. Już za linią mety pocieszałam Kamilę Wójcikiewicz, koleżankę z Poznania, która miała szansę na zwycięstwo w swej kategorii wiekowej, ale pech (urwana przerzutka) nie pozwolił jej na ukończenie wyścigu.

Marta Gogolewska jest stałą uczestniczką wyścigów kolarskich na torze samochodowym "Poznań" i najczęściej wygrywa kobiecą rywalizację. – W Osieku startowałam o poranku i swym zwycięstwem dałam dobry przykład kolegom z szosowych czwartków, by też wygrywali. W sobotę na najwyższym miejscu podium stanęli także Franciszek Harbacewicz, Sławomir Chrzanowski (były reprezentant Polski, olimpijczyk z Atlanty) i Bogusław Florczak, w niedzielę natomiast to samo uczynili Grzegorz Golonko i Kacper Kistowski.

Jeśli do tego dodamy tytuł wicemistrzowski Artura Spławskiego, to można powiedzieć, że społeczność czwartków kolarskich z toru "Poznań" bardzo dobrze wypadła w Osieku. W swych kategoriach wiekowych dobrze też pojechali Mirosłąw Jaszowski, Tadeusz Jasionek, Marcin Karbowy, Marek Ostrowski, Sławomir Urbański, Robert Płotkowiak, Jerzy Drzewiecki, Jerzy Rogalski, Tadeusz Kubiak i Jerzy Drewnik.

                                    Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL