R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41645557 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Mariusz Gil zachwycił swą jazdą

 

84. Mistrzostwa Polski w kolarstwie przełajowym


Mariusz Gil jedzie po tytuł mistrza Polski.
Fot. Piotr Łabaziewicz

Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) w imponującym stylu wywalczył dziś tytuł mistrza Polski w kolarstwie przełajowym wśród najmłodszych mastersów. Zawodnik ze Strzelec Krajeńskich, były wicemistrz świata młodzieżowców z roku 2004 po raz pierwszy startował w tej kategorii wiekowej. Warunki pogodowe były dla rywalizujących piekielnie trudne.


– Cieszę się z tego zwycięstwa, z tego sukcesu. Jechało mi się dobrze, pedałowałem równym tempem. I choć mój najgroźniejszy rywal, Maksymilian Bieniasz z Poznania, ruszył ze startu najszybciej, to jednak już na pierwszym okrążeniu zdołałem go wyprzedzić. Starałem się utrzymywać stały rytm jazdy, choć wytrącały mnie z niego podbiegi na grząskiej łące. Wygrałem, mam kolejny tytuł mistrza Polski - mówi wielce sympatyczny strzelczanin.


Zwycięski Mariusz Gil.
Fot. Piotr Łabaziewicz

I dodaje: – Jakoś specjalnie nie przygotowywałem się do imprezy we Włoszakowicach. To był mój pierwszy start od listopadowego udziału w przełajach w Kędzierzynie-Koźlu - podkreśla 37-latek. – Dziś pierwszy raz w swej karierze wystartowałem jako masters, co jest dla mnie niezwykłym przeżyciem i swego rodzaju barierą mentalną. Może za rok na kolejnym krajowym championacie w przełajach staną do rywalizacji z zawodnikami elity - podkreśla. – W tym roku zamierzam regularnie uczestniczyć w maratonach MTB, jak choćby w prestiżowym cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric.

Mariusza Gil wyprzedził drugiego na mecie Maksymiliana Bieniasza (Bieniasz Bike Team) o 1 minutę 59 sekund, trzeciego Pawła Lemparta (Team Sport) o 2:33 min. W tej kategorii, mastersów od 35 do 39 lat, wystartowało trzynastu zawodników. Z kronikarskiego obowiązku podaję, że mieli oni do pokonania pięć rund o łącznej długości 14,5 km.  Zwycięzca jechał ze średnią prędkością 17,54 km/h. Temperatura wynosiła plus 4, odczuwalna była jednak minus 1 st. Celsjusza. Wiatr był nieznaczny, było mgliście i deszczowo.


Najmłodsi mastersi na podium.

Fot. archiwum Maksymiliana Bieniasza

Sobota upłynęła we Włoszakowicach na rywalizacji mastersów. Tytuły mistrzów Polski wywalczyli: II A (40-44 ) - Jarosław Wolcendorf (Jakoobcycles.com), II B (45-49) - Andrzej Kaiser (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), III A (50-54) - Tomasz Majewski (Retro Stork Team), III B (55-59) - Krzysztof Gierczak (Zryw Buszkowiczki), IV A (60-64) - Grzegorz Repiński (niezrzeszony), IV B (65-69) - Waldemar Banasiński (Browar Fortuna) i V (70 lat i więcej) - Zbigniew Krzeszowiec (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).  Wśród pań masters triumfowała Marta Balcerzak.

Ścigali się także dziś amatorzy (panie i panowie), także żacy/ żaczki i oraz młodzicy i młodziczki.

Dzisiejsze zmagania przełajowców można było obserwować na fanpage'u organizatorów na Facebooku oraz na You Tube. Komentował je ze znawstwem tematu Karol Dziambor. Jutro, w niedzielę 24 stycznia, drugi dzień 84. Mistrzostw Polski w kolarstwie przełajowym. Warto je śledzić, gdyż startują  zawodniczki elity kobiet i mężczyzn.

                                               Piotr Kurek  

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL