R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41322357 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Piotr Nowacki nie żyje!

 
Tragedia na wyścigu w Sobótce
 

Piotr Nowacki na prowadzeniu. Za nim Maciej Kycler i ks. Bartłomiej Przybylski. Zawody przełajowe w Skokach.
Fot. Tomasz Szwajkowski
 
– Piotr Nowacki nie żyje! - to słowa, które przed chwilą, 13.40, usłyszałem od ks. Bartłomieja Przybylskiego z Piły. – Zginął dziś tragicznie podczas wyścigu amatorów w Sobótce - dodał kapłan i wielki entuzjasta kolarstwa.
 
Startował dziś w wyścigu amatorów. Przewrócił się na zjeździe i zmarł w wyniku odniesionych obrażeń. Kolarzom towarzyszyła bardzo niesprzyjająca pogoda z ulewnymi opadami deszczu.
 
Organizatorzy odwołali wszystkie zaplanowane na dzisiaj wydarzenia. Miał również odbyć się wyścig elity.
 
xxx
 
Szok, szok, szok. Zginął w kolarskim wyścigu Piotr Nowacki, rocznik 1971. Był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci świata rowerów nie tylko w Wielkopolsce. Startował na szosie, w przełajach, w wyścigach XC i maratonach MTB. Tworzył w Pile kilkanaście lat temu UKS Sportowiec Piła, w którym uczyli się kolarstwa młodzi ludzi. Wielu z nich zostało mistrzami Polski, jak choćby Borys Góral i Michał Górniak.
 
– Jeszcze wczoraj brał udział w treningu na trasie Wyścigu 188, który odbędzie się 29 maja w Debrznie - mówi ks. Bartłomiej Przybylski. – Było miło, przyjacielsko, serdecznie. A dziś muszę Pana poinformować o niebywałej tragedii, o śmierci Piotra, który przed laty tworzył kolarstwo w Pile – dodaje kapłan i zarazem kolarz amator.

                                         Piotr Kurek
 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL