R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41646501 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Grzegorz Grabarek dziś świętuje

 

Zielonogórzanin szybszy na finiszu
od Marka Konwy i Mariusza Gila


Finisz pełen emocji: Grzegorz Grabarek przed Markiem Konwą i Mariuszem Gilem.
Fot. FOTOMTB.pl

Grzegorz Grabarek z Zielonej Góry (TBM Systems) wygrał dziś (niedziela 10 kwietnia) rywalizację elity mężczyzn podczas inauguracyjnego maratonu MTB cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric. Na finiszu okazał się lepszy od Marka Konwy (UKS Krupiński Suszec - Konwa Bike) i Mariusza Gila (Euro Bike Team). Impreza odbyła się w gościnnym dla kolarzy górskich Krośnie Odrzańskim. Wzięło w niej udział prawie 500 osób.

Startujący na dystansie Giga mieli dziś do pokonania dystans 64 kilometrów. Po dwóch godzinach i dwudziestu minutach kibice obserwujący zawody zaczęli się zastanawiać, kiedy też wreszcie w stronę mety zacznie finiszować czołówka. I kto też będzie ją stanowił? No cóż, musiało jeszcze upłynąć kilkanaście minut.

Pojawiła się silna trójka: Grrzegorz Grabarek, Marek Konwa i Mariusz Gil. W takiej kolejności zbliżali się do ostatniego zakrętu (w prawo), gdzie ich mocno wyniosło na lewą stronę ulicy. Cisnęli na całego. Przez moment wydawało się, że Konwa wyprzedzi Grabarka, ale zielonogórzanin obronił się na ostatnich metrach i wygrał. Trzeci był Mariusz Gil. Wszyscy uzyskali ten sam czas – 2:37:48.

Ta trójka od początku narzuciła mocne tempo jazdy. Gdzieś w okolicach 8 kilometra od startu zgubili rywali, zmieniali się na prowadzeniu, powiększali przewagę nad resztą stawki zawodników. Czwarty na mecie Hubert Semczuk (Strefasportu.pl MW Invest) zameldował się na mecie z czasem 2:43:59. Sekundę za nim finiszował Marcin Urbaniak (KS Stomil Poznań), szósty był Patryk Krajewski z Poznania (Euro Bike Team) - 2:46:29.

– Współpraca układała nam się dobrze - mówi Grzegorz Grabarek. – A wygrana z Markiem Konwą i Mariuszem Gilem ma swój smak, dużą wartość - dodaje.


Tak też się zdarza na maratonach MTB.
Fot. FOTOMTB.pl

Z długim dystansem zmagały się tylko trzy panie. Triumfowała pewnie Agnieszka Kachel (Rybczyński-Bikes Team) - 3:11:15 przed siostrami bliźniaczkami z Wieruszowa: 2. Magdą Zawiertą - 3:42:56 i Patrycją Zawiertą - 3:44:51.

Na dystansie Mega (42 km) triumfowali: Niemiec Klaus Beige (MSV Diehloer Berge  e. V) -  1:47:01 i Weronika Zielińska (Kosox Bike Team) - 2:30:51, na Mini (23 km) Bartosz Frank (Grupa MTB Sulechów) - 0:58:34 i Sylwia Szpulewska-Larek (SKS Oborniki) - 01:16:19.  

Dziś zawodnicy i kibice byli w Krośnie Odrzańskim świadkami zmiennej pogody: o poranku było przenikliwie zimno, dmuchał mroźny wiatr, później pojawiło się słońce, padał deszcz, z nieba leciał grad. Atmosfera inauguracyjnego maratonu MTB pod szyldu Kaczmarek Electric była godna pierwszej imprezy prestiżowego cyklu.

Najlepsze panie i najlepszych panów honorowali: Joanna Balawajder - koordynatorka cyklu i Marian Cebula - bumistrz Krosna Odrzańskiego.

Następne zawody w tym cyklu za dwa tygodnie, w niedzielę 24 kwietnia, w Żarach.

                                          Piotr Kurek


 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL