R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826673 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Piotr Lis najszybszy w środę

 

Szosowy wyścig na torze samochodowym "Poznań"


Bohaterowie szosowych mistrzostw świata mastersów w St. Johann (Marta Gogolewska, Sławomir Spławski - z lewej, Artur Spławski - z prawej) i Piotr Lis dziś wystąpili w rolach głównych na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Piotr Lis z Korytnicy pod Ostrowem Wielkopolskim wygrał dziś szosowy wyścig (przesunięty do przodu o jeden dzień) w ramach czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznań". Drugie miejsce zajął Artur Spławski, trzecie Sławomir Spławski (obaj z Bogdanowa pod Obornikami).

Dzisiaj startujący mieli do pokonania 15 rund, czyli 61245 metrów. Na trzecim okrążeniu na atak zdecydowali się uczestnicy tegorocznych szosowych mistrzostw świata mastersów w St. Johann Artur Spławski i Slawomir Spławski, także Piotr Lis, Jakub Kędziora, Krzysztof Orlik, Michał Górniak i Jakub Malke.


Paweł Rychlicki, Artur Spławski i Robert Płotkowiak - każdy z nich zdobył w swej karierze tytuł mistrza świata mastersów. Z lewej Marta Gogolewska, z prawej Romuald Szaj - prezes PTC.
Fot. Piotr Kurek

– Pedałowaliśmy szybko, mocno, ale peleton nasz doszedł na trzy rundy przed finiszową kreską - mówił za linią mety Piotr Lis. I dodał: – Jechaliśmy ze średnią prędkością ponad 44 kilometry na godzinę, a oni nas dogonili. Z szacunkiem odbieram ich jazdę.

Na ostatniej rundzie, mniej więcej w połowie, do przodu pomknęli Piotr Lis i Artur Spławski - aktualny mistrz świata mastersów (rocznik 1960). Zyskali sześć sekund przewagi i tak dojechali do mety. Pierwszy finiszował Piotr Lis, za nim Artur Spławski. Z peletonu najszybszy za tą dwójką jechał Sławomir Spławski.

Był to kolejny wyścig premiowany nagrodami finansowymi (ich fundatorem jest prezes firmy Merx Polska Ryszard Kołacki - wielki fan kolarstwa). Otrzymali je najlepsi mężczyni w trzech kategoriach wiekowych i dwie sklasyfikowane panie.


Pamiątkowe zdjęcie najlepszych zawodników dzisiejszych zawodów.
Fot. Piotr Kurek

Kobiety open
1. Marta Gogolewska, Wągrowiec
2. Kinga Styczyńska, Poznań

M20-M30
1. Piotr Lis, Korytnica
2. Sławomir Spławski, Bogdanowo
3. Artur Kozal,. Mosina

M40-M50
1. Artur Spławski, Bogdanowo
2. Paweł Rychlicki, Poznań
3. Robert Płotkowiak, Poznań

M60+
1. Romuald Szaj, Poznań
2. Bogusław Malke, Poznań
3. Marek Szymański, Poznań

Kolejny wyścig w ramach czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznań" 8 września. Wielki finał odbędzie się tamże w niedzielę 9 października.

                                                   Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL