Jestes 41034444 gosciem na naszej stronie
Piotr Lis najszybszy w środę

Szosowy wyścig na torze samochodowym "Poznań"

Bohaterowie szosowych mistrzostw świata mastersów w St. Johann (Marta Gogolewska, Sławomir Spławski - z lewej, Artur Spławski - z prawej) i Piotr Lis dziś wystąpili w rolach głównych na torze samochodowym "Poznań".

Piotr Lis z Korytnicy pod Ostrowem Wielkopolskim wygrał dziś szosowy wyścig (przesunięty do przodu o jeden dzień) w ramach czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznań". Drugie miejsce zajął Artur Spławski, trzecie Sławomir Spławski (obaj z Bogdanowa pod Obornikami).

Dzisiaj startujący mieli do pokonania 15 rund, czyli 61245 metrów. Na trzecim okrążeniu na atak zdecydowali się uczestnicy tegorocznych szosowych mistrzostw świata mastersów w St. Johann Artur Spławski i Slawomir Spławski, także Piotr Lis, Jakub Kędziora, Krzysztof Orlik, Michał Górniak i Jakub Malke.

Paweł Rychlicki, Artur Spławski i Robert Płotkowiak - każdy z nich zdobył w swej karierze tytuł mistrza świata mastersów. Z lewej Marta Gogolewska, z prawej Romuald Szaj - prezes PTC.

– Pedałowaliśmy szybko, mocno, ale peleton nasz doszedł na trzy rundy przed finiszową kreską - mówił za linią mety Piotr Lis. I dodał: – Jechaliśmy ze średnią prędkością ponad 44 kilometry na godzinę, a oni nas dogonili. Z szacunkiem odbieram ich jazdę.

Na ostatniej rundzie, mniej więcej w połowie, do przodu pomknęli Piotr Lis i Artur Spławski - aktualny mistrz świata mastersów (rocznik 1960). Zyskali sześć sekund przewagi i tak dojechali do mety. Pierwszy finiszował Piotr Lis, za nim Artur Spławski. Z peletonu najszybszy za tą dwójką jechał Sławomir Spławski.

Był to kolejny wyścig premiowany nagrodami finansowymi (ich fundatorem jest prezes firmy Merx Polska Ryszard Kołacki - wielki fan kolarstwa). Otrzymali je najlepsi mężczyni w trzech kategoriach wiekowych i dwie sklasyfikowane panie.

Pamiątkowe zdjęcie najlepszych zawodników dzisiejszych zawodów.