R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41687363 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Jutro nie zabraknie
znanych maratończyków MTB

 

Oni wystartują w Michałkach 2018


Dariusz Batek, mistrz Polski w maratonie MTB 2018, na pierwszym planie. Z tyłu Barłomiej Oleszczuk, brązowy medalista MP (w czerwonej czapeczce), obok niego Mateusz Rybczyński. 
Fot. archiwum Bartłomieja Oleszczuka
 

Jutro Michałki 2018. To będzie piętnasta odsłona najstarszego maratonu na rowerach górskich w Wielkopolsce. Impreza zapowiada się rewelacyjnie, gdyż na starcie stanie czołówka polskiego MTB.

Bartosz Oleszczuk z Poznania (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link) wywalczył w Wiśle trzecie miejsce na tegorocznych Mistrzostwach Polski w Maratonie MTB wśród elity mężczyzn. – Po raz drugi pojadę w Michałkach, oczywiście na dystansie Giga, czyli 100 km. Co tu dużo mówić, chciałbym wygrać, ale charakterystyka trasy tej imprezy nie jest specjalnie dla mnie. Lubię rywalizację w górach, wspinać się jak kozica. Tu, jak dla mnie, jest ciut za płasko.

Hubert Semczuk, dziewiąty kolarz MP w Maratonie MTB 2018 w Wiśle. – To będzie mój trzeci start w Michałkach. Przed rokiem dojechałem na Stadion Miejski w Wieleniu w czołowej grupie i zająłem trzecie miejsce, za Przemkiem Rozwalką i Bartkiem Kołodziejczykiem. Jestem w dobrej formie. Jutro będzie mi przyświecało hasło: płasko, szybko i do przodu. Może gdzieś nadarzy się okazja do zaatakowania, ale stawka zawodników jest wyrównana. Andrzej Kaiser, Mariusz Gil, Paweł Piotrowicz ze Szczecina, Przemek Rozwalka, Bartosz Kołodziejczyk - cóż więcej można dodać. Jak pan widzi, sami świetni kolarze.

Na dystansie Giga wystartuje 59 osób, w tym pięć pań. Pojadą Kinga Budny z Gorzowa Wielkopolskiego, Magda Hałajczak z Poznania, Agnieszka Kachel z Łowynia, Daria Kasztarynda z Chodzieży i Edyta Swat z Przeźmierowa.

W Wieleniu pojawi się po raz pierwszy na Michałkach Mariusz Gil, prawie etatowy reprezentant Polski w kolarstwie przełajowym. – To będzie mój debiut. Jestem w dobrej, żeby nie powiedzieć, że w optymalnej formie. Powinno być dobrze, tym bardziej, że będę miał obok siebie kolegę z teamu "Eurobajków" Andrzeja Kaisera.

Bartłomiej Oleszczuk, Hubert Semczuk, Mariusz Gil, Andrzej Kaiser, Przemysław Rozwalka (ubiegłoroczny triumfator), Bartosz Kołodziejczyk, Maciej Kasprzak, Paweł Piotrowicz, Sylwester Swat, Błażej Surowiec i Maciej Kycler. Czy tak będzie wyglądała lista pierwszej jedenastki?

Poza nimi pojadą również, między innymi, Robert Antoniewicz, Wojciech Biskup, Eryk Gomoński, Andrzej Jackowski, Piotr Jęczmionka, Piotr Łącki, Tomasz Misjan, Jarosław Paszczyński, Damian Pertek, Tomasz Pomietlak, Tomasz Radecki, Wojciech Radomski, Dariusz Rosiak, Przemysław Rydlewski, Łukasz Sędłak, Artur Sobkowiak, Gracjan Stankiewicz, Arkadiusz Suś, Jacek Swat, Andrzej Sypniewski i Jan Zozuliński.

Mówiąc w wielkim skrócie, stawka startujących na 100 km jest godna jubileuszu: piętnastej odsłony Michałków. Będzie co oglądać, co podziwiać i składać ręce, by oklaskiwać najlepszych.

                         Piotr Kurek

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL