Aktualizowano: 2024-03-15
Łzy radości mistrzyni świata
na austriackiej mecie!

Marta Gogolewska pierwsza w St. Johann

Marta Gogolewska na najwyższym miejscu podium w świątyni światowego kolarstwa mastersów w austriackim St. Johann.

Marta Gogolewska wygrała w czwartek w St. Johann (Austria) wyścig kolarski kobiet (przedział wieku od 30 do 39 lat) na dystansie 72 kilometrów podczas Mistrzostw Świata Mastersów. – To sukces mego życia, łzy radości dopadły mnie na mecie - mówiła dziś sympatyczna mieszkanka Wągrowca.

– Wystartowałyśmy o godzine 13.10. Do przejechania było 72 km rozłożone na dwie rundy po 36 kilometrów. Pedałowałam bardzo czujnie, obserwując rywalki, by mi nie odskoczyły. Na mniej więcej 50 kilometrze wspólnie z Niemką i Włoszką pomknęłyśmy do przodu. Na finiszu odparłam ataki współtowarzyszek ucieczki i wygrałam o centymenty. Druga była Włoszka Elena Barbagli, trzecia - Niemka Carolin Dietmann - to słowa 30-letniej kolarki z Wągrowca.

Całej trójce zapisano ten sam czas - 2:09:13.

Wzruszona Marta Gogolewska i Merx Team w St. Johann.

Tytuł mistrzowski federacji WMCF w St. Johann to największy sukces w sportowej karierze Marty Gogolewskiej. 4 lipca 2016 ukończyła 30 lat. Przygodę z rowerem rozpoczęła 15 lat temu. Ściga się na szosie, w maratonach MTB, w zawodach cross country. Ukończyła studia na Uniwersytecie Ekonomicznym z Poznaniu. Jest zawodniczką teamu Merx Polska, w barwach którego startują znani zawodnicy, jak Paweł Rychlicki, Lech Ergang, czy też Artur i Slawomir Spławscy.

Szefem teamu i jego sponsorem jest Ryszard Kołacki z Wągrowca, człowiek biznesu - prowadzi firmę Merx Polska, także wielki fan kolarstwa. Na wieść z Austrii bardzo się ucieszył, choć sam tam nie pojechał, mając wiele spraw zawodowych na głowie.