R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41902397 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Więcej kolarstwa w Telewizji Polskiej

 

Tour de Pologne przez najbliższe pięć lat w TVP


Będzie więcej kolarstwa w Telewizji Polskiej.
Fot. Lang Team

Kolarski wyścig Tour de Pologne będzie przez najbliższe pięć lat obecny na antenach Telewizji Polskiej. Obie strony - Lang Team i TVP - podpisały umowę podczas uroczystego podsumowania 71. Tour de Pologne UCI World Tour.

Uroczystość odbyła się w siedzibie Telewizji Polskiej. Wzięli w niej udział znakomici goście ze zwycięzcą 71. Tour de Pologne Rafałem Majką i mistrzem świata Michałem Kwiatkowskim na czele. Obecni byli także przedstawiciele sponsorów i patronów medialnych, którzy otrzymali pamiątkowe koszulki Tour de Pologne. Na początku gości powitał minister sportu i turystyki Andrzej Biernat. – Serce się raduje na widok tego, jak rozwija się polskie kolarstwo. Mam nadzieję, że Narodowy Program Rozwoju Kolarstwa przyniesie efekty w postaci następców Majki i Kwiatkowskiego – powiedział Biernat.

Głównym punktem podsumowania Tour de Pologne było podpisanie przez Lang Team i Telewizję Polską nowej umowy o współpracy. Dzięki niej polski narodowy wyścig będzie obecny na antenach telewizji publicznej przez najbliższe pięć lat. – Współpracujemy z Czesławem Langiem od kilkunastu lat i ta współpraca zawsze układała się znakomicie. Dzięki podpisanej umowie będziemy przez kolejne lata pracować dla dobra polskiego kolarstwa – powiedział Marian Zalewski, członek Zarządu TVP. – Rozmawiamy obecnie o programie telewizyjnym, który propagowałby kolarstwo w wymiarze rekreacyjnym, jazdę na rowerze. Myślę, że od wiosny przyszłego roku taki program na antenie się pojawi – dodał Bogusław Piwowar, członek Zarządu TVP. Z nowej umowy bardzo zadowolony był Dyrektor Generalny Tour de Pologne Czesław Lang. – Cieszę się bardzo, że będziemy mogli współpracować przez kolejne lata. Chciałbym także bardzo podziękować kolarzom, którzy spełnili moje marzenia. Przez 21 lat budowaliśmy wspaniały teatr, w którym wreszcie mamy wielkich aktorów – powiedział Lang.


Bohaterowie szos 2014 - Rafał Majka (od lewej) i Michał Kwiatkowski - w siedzibie Telewizji Polskiej.
Fot. Lang Team

O wrażenia z tego sezonu pytano obecnych na uroczystości kolarzy. Rafał Majka przyznał, że dwa momenty w tym sezonie były dla niego najważniejsze – Tour de France i Tour de Pologne. – Do Polski przyjechałem zmotywowany po dobrym występie we Francji. Przyjechałem wygrać, ale nie tylko dla siebie, także dla polskich kibiców – mówił Majka, który przygotowania do nowego sezonu rozpoczął od wspinaczki na Kilimandżaro. – To była bardzo wymagająca wycieczka i w przyszłości wolałbym jej nie powtarzać – przyznał. Przez pięć tygodni od treningów odpoczywał Michał Kwiatkowski. – Ten czas był potrzebny przede wszystkim po to, żeby moja głowa dostała trochę tlenu – powiedział mistrz świata, który już wznowił treningi. W najbliższej przyszłości obaj kolarze poznają dokładny plan startów na przyszły sezon. Dla obu jednym z marzeń byłby start w kolejnej edycji Tour de Pologne.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL