R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41624682 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Amatorzy wjeżdżają na tor

 

2 czerwca pierwszy w tym roku
wyścig kolarski w Poznaniu


Przed startem do jednego z czwartków kolarskich w roku 2019. Na pierwszym planie Sławomir Urbański i Artur Baturo.
Fot. Piotr Kurek

– Dzwonią do mnie, pytają o szczegóły, chcą więcej wiedzieć o tegorocznych wyścigach kolarskich na torze samochodowym "Poznań". Powiem w wielkim skrócie, pasjonaci szosowej rywalizacji nie mogą już doczekać się początku sezonu 2020- mówi Romuald Szaj, główny organizator tego przedsięwzięcia i zarazem prezes Wielkopolskiego Towarzystwa Cyklistów.

– Zaczynamy we wtorek 2 czerwca - informuje pan prezes i aktywny kolarz także. – Zapraszam na poznański tor samochodowy ludzi z całego kraju, zapraszam do sportowej rywalizacji na najwyższym poziomie. Na dobry początek będzie do pokonania piętnaście rund, czyli prawie 61 kilometrów. Start o godzinie 18.10. Mam nadzieję, że tego dnia pogoda będzie łaskawa dla fanów dwóch kółek - podkreśla. I dodaje: – Zapisy internetowo (www.speedtimecycling.eu), weryfikacja zgłoszeń w dniu zawodów od 16.45 do 17.45 przy bramie wjazdowej.

2 czerwca pierwsza odsłona czwartków kolarskich w sezonie 2020, opóźniona o dwa miesiące z powodu epidemii koronawirusa. W tym roku zachodzi ważna zmiana: we wtorki odbywać się będzie rywalizacja tylko mężczyzn i to w przedziale od 18 do 49 lat: kategoria M1 (18-34) i M2 (35-49).

Zawodnicy od pięćdziesiątego roku życia oraz kobiety rywalizować będą natomiast w czwartki w tych samych godzinach i według tych samych reguł. Wśród starszych panów obowiązywać będą dwie kategorie wiekowe: M3 (50-64) i M4 (od 65 lat wzwyż).

W piątki, ale nie wszystkie, będą przeprowadzane zawody w jeździe indywidualnej na czas na dystansie 12,3 km (trzy rundy po torze samochodowym "Poznań").

To już szósty rok z rzędu, gdy kolarze amatorzy mają niepowtarzalną możliwość ścigania się na poznańskim torze samochodowym i to przez cały rok - od wiosny do jesieni. Niektóre zawody i wielki finał są premiowane finansowo, ich zaś sponsorem jest Ryszard Kołacki - prezes firmy Merx Polska i zarazem wielki fan kolarstwa.

I jeszcze jedna bardzo ważna sprawa: jak na razie rywalizacja będzie przebiegać bez udziału publiczności i z zachowaniem reguł medycznego bezpieczeństwa.

                                   Piotr Kurek

Szczegóły na stronie www.speedtimecycling.eu oraz na Facebooku (https://www.facebook.com/kolarski.czwartek)

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL