Chodzieżanie zdominowali
maraton MTB pod Gontyńcem

550 osób ścigało się w mistrzowskiej imprezie

550 osób przyjechało dziś do Chodzieży.

550 osób przyjechało dziś do Chodzieży, by rywalizować w Mistrzostwach Wielkopolski w Maratonie MTB. Dominowali miejscowi fani kolarstwa górskiego: Daria Kasztarynda i Filip Jeleniewski triumfowali na dystansie Mega - tym mistrzowskim (56 km), zaś trasę Mini w imponującym stylu jako pierwszy pokonał Michał Gerhke (też z Chodzieży).

Michał Gehrke jako pierwszy pojawił się na mecie. Dystans Mini (28 km) pokonał w czasie 1 godziny 6 minut 16 sekund. Czekali na niego, pełni niepokoju, babcia Bożena, mama Elżbieta i ojciec Piotr oraz młodsza siostra Milena.

Michał Gehrke wygrywa kolejny maraton MTB na trasie Mini. Dziś w swej rodzinnej Chodzieży.

W lipcu ukończy 22 lata, a w maratonach startuje drugi rok. W tym sezonie kroczy do zwycięstwa do zwycięstwa, od sukcesu do sukcesu. Wygrał pierwsze Mini w tym roku w cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB - 9 kwietnia w Dolsku, swój sukces powtórzył 7 maja w Mosinie, dwa tygodnie temu też był pierwszy w Wyrzysku.

Młody chodzieżanin przez większą część trasy pedałował wspólnie z Tomaszem Zozulińskim, któremu odjechał na ostatnim kilometrze. I wygrał z poznaniakiem o 15 sekund. Trzeci był Piotr Marciniak z Poznania.

Wystartowali na trasie Mega.

Na Mini ścigało się dziś ponad 50 pań. Triumfowała Sylwia Szpulewska-Larek z Obornik przed Barbarą Andrzejewską z Mosiny i Iwoną Berg z Wielenia.

Dystans Mega (56 km) aż dwa razy prowadził pod Gontyniec (192 metry nad poziomem morza) - jeden z najbardziej kultowych podjazdów MTB w Wielkopolsce. Wadziło się z nim 9 pań i ponad 100 mężczyzn.

Trzech najlepszych na Mega: 2. Marcin Urbaniak (od lewej), 1. Filip Jeleniewski, 3. Mateusz Laszczyk.

Wygrał pewnie Filip Jeleniewski z Podanina przed Marcinem Urbaniakiem i Mateuszem Laszczykiem. Czwarty był (wielka niepodzianka) Dominik Lewek - młody kolarz KS Stomil Poznań - rocznik 2000. Za nim przyjechał Mateusz Mróz, szósty był Krzysztof Orlik.

Pierwsze sześć pan na Mega: 1. Daria Kasztarynda, 2. Kamila Wójcikiewicz, 3. Ewa Szymankiewicz, 4. Małgorzata Witek, 5. Iwona Rychlewska, 6. Małgorzata Gogolewska.

550 osób rywalizowalo dziś w słonecznej Chodzieży. Trasa wyznaczona przed Romana Kołodziejczyka, miejscowego fana MTB, bardzo, ale to bardzo podobała się startującym.

Sześć najlepszych pań na Mega: Kamila Wójcikiewicz (od lewej - 2. miejsce), Daria Kasztarynda (1. miejsce), Ewa Szymankiewicz (3. miejsce), Małgorzata Witek (4. miejsce), Iwona Rychlewska (5. miejsce) i Małgorzata Gogolewska (6. miejsce).

Mistrzowskie koszulki najlepszych w maratonie MTB w Wielkopolsce wywalczyli na dystansie Mega: K2- Daria Kasztarynda, K3 - Ewa Szymankiewicz, K4 - Renata Głód, K4+ - Małgorzata Gogolewska, M1 - Dominik Lewek, M2 - Filip Jeleniewski, M3 - Mateusz Mróz, M4 - Paweł Grześkowiak, M5 - Jan Zozuliński, M6 - Franciszek Sawicki i M6+ - Aleksander Dehmel.

Wręczał je Janusz Smaruj - dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który w słowach sumujących imprezę podkreślił, że Chodzież była w przeszłości, jest i teraz oraz będzie w przyszłości życzliwa i gościnna dla fanów MTB z całej Polski.