R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739757 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Pożegnanie z Rusałką

 

Pani Halina Woźniak zawiesza działalność
i w sobotę zaprasza do Smażalni Ryb

 


Pani Halina Woźniak z najbliższą sobotę, 24 listopada, żegna się z Rusałką.
Fot. Piotr Kurek

Łza się w oku kręci, gdy człowiek sobie pomyśli o tym, że Pani Halina Woźniak, niezastąpiona Dama Gastronomii nad Rusałką, kończy działalność w tym kultowym dla mieszkańców Poznania miejscu rekreacji i wypoczynku. W najbliższą sobotę zaprasza do swej Smażalni Ryb wiernych klientów, rowerzystów, znanych ludzi i spacerowiczów. Zaprasza na swe pożegnanie z Rusałką.

– Mam swój wiek i 56 lat pracy zawodowej. Przez ponad ćwierć wieku trwałam na posterunku posługi dla tych wszystkich, którzy zjawiali się nad Rusałką. Dzień po dniu, wszystkie soboty i niedziele byłam dla ludzi. Od rana do wieczora. Zostawiłam tutaj kawał swego życia. Teraz, po śmierci męża Jurka, postanowiłam zakończyć pracę i rozstać się z miejscem, które jest bliskie tak bardzo setkom i tysiącom poznaniakom - mówi nie bez wzruszenia.


Ponad ćwierć wieku wielce pożytecznej działalności dla ludzi.
Fot. Piotr Kurek

W najbliższą sobotę, 24 listopada, Pani Halina Woźniak zaprasza nad Rusałkę swych wiernych klientów, rowerzystów, smakoszów dobrej ryby, przedstawicieli władz miasta i spacerowiczów, zaprasza na kawę, herbatę, piwo lub coś do przekąszenia. O godzinie 13 rozpocznie się to sentymentalne pożegnanie...

Halina i Jerzy Woźniakowie, do 1 stycznia 2018, byli solidnymi kotwicami imprezy, którą organizuję od ponad 20 lat, czyli noworocznych spotkań rowerzystów. Od roku 2001 do 2018 odbyło się nad Rusałką aż osiemnaście takich imprez. Ci, którzy w nich uczestniczyli, wiedzą aż nadto dobrze ile trudu, wysiłku i zaangażowania wkładała w to rodzina Państwa Woźniaków.


Halina Woźniak i Piotr Kurek. Rusałka, 20 listopada 2018.
Fot. Wojciech Ignatowicz

Byli ze mną całych osiemnaście lat. W tych noworocznych spotkaniach uczestniczyli ludzie władzy: Marek Woźniak, Jacek Jaśkowiak, Ryszard Grobelny, Maciej Wudarski, Tomasz Wiktor. Listę znanych kolarzy otwiera Katarzyna Pawłowska, za nią plasuje się szosowiec Paweł Cieślik, dalej medalista olimpijski z Soczi Jan Szymański (panczenista). Regularnie stawiały się tutaj uznane w Polsce teamy ("Eurobajki", Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link i inne), koła turystyczne z Wielkopolski, zwykli zjadacze rowerowego chleba. W ostatnich kilku latach około 300 osób witało Nowy Rok o godzinie 13 nad Rusałką.

Śmierć Jerzego Woźniaka i odejście (zakończenie działalności) Pani Haliny Woźniak z końcem listopada 2018 zamyka piękny rozdział noworocznych spotkań rowerzystów. W tym miejscu dziękuje Pani, Pani Halino, za tyle lat znakomitej współpracy i w Pani imieniu zapraszam w sobotę 24 listopada 2018 nad Rusałkę tych wszystkich, dla których to miejsce jest częścią ich ojczyzny prywatnej.

A Pani Halina, ze swej strony, dziękuje wszystkim tym, którzy polubili jej uczynność, profesjonalizm, dobry klimat rekreacji i wypoczynku w tym miejscu nad Rusałką.

                                                Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL