R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739082 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Maciej Kycler triumfuje w Skokach

 

Pięć zwycięstw (pod rząd) w pięć niedziel


Maciej Kycler jedzie po piąte, pod rząd, zwycięstwo w kolarskich przełajach. Skoki, 10 marca 2019.
Fot. Tomasz Szwajkowski


Maciej Kycler w ładnym stylu i pewnie wygrał niedzielny wyścig przełajowy w Skokach, trzecią i zarazem finałową edycję cyklu Cyclocross Wielkopolska 2019. Młody poznaniak także i tym razem nie dał szans rywalom, powtarzając w spektakularny sposób swe zwycięstwa w tym cyklu w Wągrowcu (10 lutego) i w Poznaniu (24 lutego).


Było stosunkowo sucho, więc startujący nie mieli specjalnych kłopotów z jazdą po lesie w okolicach Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Skokach, gdzie rozegrano wyścig. Pierwsze krople deszczu pojawiły się po zakończeniu zawodów.

– To był bardzo treściwy wyścig - mówi Maciej Kycler. – Kiedy przed startem objechałem trasę, a czyniłem to spokojnie, nie czułem specjalnego napięcia na licznych zakrętach. Ale kiedy rozpoczęła się sportowa jazda na całego, było co robić między drzewami, by nie przewrócić się i rywali. Od początku jechaliśmy w czwórkę: ksiądz Bartłomiej Przybylski z Piły, Piotr Nowacki z Piły, Filip Bogucki z Poznania i ja - podkreśla 20-letni student Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.


Ostatnie chwile przed startem. Skoki, 10 marca 2019.
Fot. Tomasz Szwajkowski

Księdza Bartłomieja mniej więcej w połowie trasy dopadł pech, problemy z przerzutką spowodowały, że wielki fan rowerów musiał się wycofać. W połowie dystansu Bogucki i Kycler odjechali Nowackiemu, w końcówce ci dwaj pierwsi toczyli zaciętą walkę, z której zwycięsko wyszedł Maciej Kycler.

– Bardzo mi się podobał ten wyścig, dopingowali mnie mocno ojciec Witold Kycler i dwaj bracia - Michał i Marcel. Wygrałem wszystkie edycje cyklu Cyclocross Wielkopolska 2019, także te w Wągrowcu 10 lutego i w Poznaniu na Winogradach dwa tygodnie później - mówi nie bez dumy.

Odniósł także w lutym (siedemnastego) i w marcu (trzeciego) zwycięstwa podczas dwóch ostatnich edycji innego cyklu przełajowego PTC Malta Tour. Jakby nie patrzeć, od 10 lutego do 10 marca, w każdą kolejną niedzielę wygrywał. Zapracował w zimowej końcówce sezonu 2019 na miano Przełajowego Dominatora w Poznaniu i najbliższej okolicy. A ściga się na takim rowerze od jesieni 2018.


Piotr Nowacki na prowadzeniu, za nim jadą Maciej Kycler, Bartłomiej Przybylski i Filip Bogucki. Skoki, 10 marca 2019.
Fot. Tomasz Szwajkowski

Wyścig przełajowy pań wygrała Małgorzata Gogolewska z Wągrowca, rywalizację na rowerach MTB Karolina Dopierała z Poznania. W wyścigu mężczyn na "góralach" triumfował Miłosz Zwierski z Piły.

Najlepsze zawodniczki i najlepszych zawodników w całym cyklu honorował Wojciech Gogolewski, prezes ogniska TKKF "Pałuki" z Wągrowca. Na to miano zapracowali: Karolina Dopierała (MTB), Miłosz Zwierski (MTB), Martyna Szudra (juniorka, przełaje), Małgorzata Gogolewska (kobiety open, przełaje), Maksymilian Brożyna (junior, przełaje), Maciej Kycler (elita mężczyzn, przełaje), Piotr Nowacki (mężczyzni masters, przełaje).

                                               Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL