R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41688096 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Bezpiecznie z Radojewa do Biedruska

 

Dziś oddano do użytku ścieżkę rowerową


Grażyna Głowacka (na pierwszym planie) pedałuje na ścieżce rowerowej Radojewo - Biedrusko. Łysy Mlyn, 13 lipca 2018.
Fot. Piotr Kurek

Dzień trzynastego lipca 2018 zapisuje się jako ważna data w historii gminy Suchy Las i powiatu poznańskiego. Dziś kilkanaście minut po godzinie 10.00 oddano do publicznego użytku ścieżkę rowerową z Radojewa do Biedruska. Jej długość liczy 4,5 km, jest solidnie wykonana. Otwiera drogę dla mieszkańców Poznania, którzy chcieliby dotrzeć na swych bicyklach bezpiecznie z Grodu Przemysła w stronę poligonowej stolicy i dalej w kierunku Puszczy Zielonka.

Fani dwóch kółek - między innymi Grażyna Głowacka i jej mąż Ryszard, Jacek Baraniak, Mirosław Stencel i piszący te słowa Piotr Kurek - byli świadkami uroczystego otwarcia ścieżki rowerowej z Radojewa do Biedruska. Jej łączna długość wynosi 4,5 km. Powstawała w dwóch etapach: z Radojewa do Łysego Młyna (2016-2017) i z Łysego Młyna do Biedruska (2017-2018). Kosztowała prawie 3,5 mln złotych, zbudowała ją gmina Suchy Las przy udziale środków unijnych.


Ostatnie chwile przed uroczystym oddaniem do użytku jakże potrzebnej ścieżki rowerowej.
Fot. Piotr Kurek

Starosta poznański Jan Grabkowski, wójt gminy Suchy Las Grzegorz Wojtera, prezes MPK Wojciech Tulibacki i nadleśniczy Nadleśnictwa Łopuchówko Tomasz Sobalak mówili o zgodnej współpracy, by stworzyć wszystkim pasjonatom rowerów bezpieczną dlań ścieżkę. Ma nawierzchnię asfaltową, jest szeroka, ogrodzona od ruchliwej drogi powiatowej stosownym rowem i barierkami.


Tomasz Sobalak (od lewej), Grzegorz Wojtera, Jan Grabkowski i Wojciech Tulibacki zgodnie i solidarnie przecinali czerwoną wstażkę. 
Fot. Piotr Kurek  

Mówiąc w wielkim skrócie, od Radojewa do Biedruska powstała dobra i bezpieczna droga rowerowa. Dziś było oficjalne otwarcie, ale już kilka dni temu (w niedzielę 8 lipca) widziałem na niej ożywiony ruch: pedałowały po niej całe rodziny, fani MTB i szosy. To najlepszy znak, jak bardzo była potrzebna.

                                          Piotr Kurek 
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL