R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900170 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
Wilanów - miejsce szczególne

 

Skandia Maraton Lang Team
startuje w sobotę w Warszawie


Przed rokiem w Wilanowie. Piotr Kurek, Czesław Lang i Wiesław Fidurski - mistrz Polski dziennikarzy w maratonie MTB w kategorii powyżej 45 lat. Mieszkaniec Złotowa jedzie do Warszawy bronić championatu.
Fot. archiwum Piotra Kurka

Warszawski Wilanów będzie gospodarzem pierwszej edycji Skandia Maraton Lang Team 2016. Czesław Lang i Skandia zapraszają wszystkich miłośników rowerów do Wilanowa 16 kwietnia o godzinie 11. Podczas edycji w Warszawie zostaną również rozegrane Mistrzostwa Polski Dziennikarzy.

W tym roku cykl siedmiu maratonów dla amatorów i zawodowców organizowany jest pod nazwą Maratony Rowerowe Lang Team. W ramach cyklu zostaną rozegrane cztery wyścigi Skandia Maraton Lang Team: w Krakowie, Gdańsku, Dąbrowie Górniczej i właśnie w warszawskim Wilanowie. – Już od dziesięciu lat organizujemy Skandia Maraton Lang Team i widzimy jak dynamicznie rozwija się ta impreza. Co roku mamy więcej startujących, a atmosfera tych zawodów jest wspaniała. Wilanów jest pod tym względem miejscem szczególnym. W ubiegłym roku również tu rozpoczynaliśmy cały sezon i była to bez wątpienia niezapomniana edycja. Jestem przekonany, że w tym roku będzie podobnie, zwłaszcza, że zapowiada się piękna pogoda i wielkie rowerowe święto – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny Lang Team.

Wszystkich chętnych do startu zapraszamy w sobotę 16 kwietnia do Wilanowa. To właśnie tam, tuż obok Pałacu w Wilanowie powstanie miasteczko wyścigu. – Wilanów to miejsce wyjątkowe, łączące wielusetletnią tradycję i historię z nowoczesnością. Z jednej strony przepiękny pałac, z drugiej dynamicznie rozwijające się osiedla pełne młodych ludzi. I oczywiście najpopularniejsza ścieżka rowerowa prowadząca do Powsina. Jesteśmy dumni z tego, że właśnie tu rozpocznie się tegoroczna edycja Skandia Maraton Lang Team – mówi Artur Buczyński, zastępca burmistrza dzielnicy Warszawa Wilanów. Tradycyjnie już startujący mogą wybrać jeden z trzech dystansów – Mini (42 km), Medio (62 km) i Grand Fondo (82 km). Wszystkie dystanse rozgrywane są na płaskiej, szybkiej i malowniczej trasie nad Wisłą. Prowadzi ona głównie drogami utwardzonymi i ścieżkami rowerowymi, na niewielkich fragmentach drogami terenowymi.


Przed rokiem w Wilanowie. Krzysztof Krzywy i Andrzej Kaiser przed startem na dystansie Giga.
Fot. Piotr Kurek

Skandia Maraton Lang Team to nie tylko kolarska rywalizacja, to również wspaniały piknik, w którym biorą udział całe rodziny. Właśnie z myślą o nich przygotowana została Parada Rodzinna, specjalna runda o długości 11 kilometrów, którą mogą przejechać najmłodsi fani dwóch kółek. – Gdy zastanawiamy się z Czesławem Langiem, w jakim kierunku powinniśmy rozwijać nasze imprezy, to wychodzi na to, że najlepszą formułą są właśnie rodzinne pikniki – mówi Paweł Ziemba, prezes Zarządu Skandia Życie TU. Atmosfera pikniku panuje w całym miasteczku wyścigu, w którym ponownie pojawi się strefa Pozytywnych Obrotów, akcji promującej odpowiedzialne zachowanie na drodze. Będzie można tam wykręcić kilometry na trenażerze, a następnie "przekazać je" wybranej szkole podstawowej. Placówka w danym regonie, która zbierze najwięcej głosów otrzyma nagrodę specjalną – szkolenie z bezpieczeństwa prowadzone przez Dorotę̨ Stalińską z fundacji Nadzieja.

W związku z organizacją Skandia Maraton Lang Team w Wilanowie wystąpią utrudnienia w ruchu samochodowym. Od godz. 8.00 w dniu 15.04 do godz. 22.00 w dniu 16.04 będzie obowiązywał zakaz wjazdu na ul. Cendrowskiego i St. Kostki Potockiego. Ma to związek z umiejscowieniem miasteczka wyścigu na ul. Stanisława Kostki Potockiego i na placu Prymasowskim. Trasa Skandia Maraton Lang Team, szczegółowo opisana na stronach internetowych www.skandiamaraton.pl i www.maratonylangteam.pl będzie zamykana jedynie okresowo w godz. 11-16.30 w dniu 16 kwietnia.

Krótki komentarz

Pierwszy maraton Czesława Langa i Skandii odbył się w kwietniu 2007 w wielkopolskiej Chodzieży, ostatni w roku ubiegłym w październiku w Kwidzynie. Przez dziewięć lat ci, którzy kochają rowery i MTB, objechali całą Polskę.

Na trasie zmagań dwa razy była Białowieża, kilka razy Nałęczów. Chodzież gościła pasjonatów ruchu i sportowej rywalizacji aż pięć razy - w latach 2007-2011. Warszawa, Gdańsk, Kraków, Dąbrowa Górnicza i Kwidzyn jawią się jako prawie stałe miejsca spotkań kolarzy górskich.

Dziewięć lat za nami. Od początku, od Chodzieży 2007, towarzyszę maratończykom w ich zmaganiach. Jako amator MTB i dziennikarz. Mam za sobą 41 startów w tym cyklu, zawsze z dojazdem na metę. W mojej pamięci na zawsze zapisała się deszczowa edycja w Bielawie w roku 2008 (mordercze zimno), piękna i szybka jazda po Puszczy Białowieskiej (2010), czy też zmagania w błotnym wąwozie lessowym pod Nałęczowem. Jak również lot nad kierownicą (bezpieczny) w roku ubiegłym w Kwidzynie.

Przez dziewięć lat powstała społeczność, która na hasło Czesław Lang i Skandia szykuje rowery, czyste stroje i rusza do rywalizacji. Ekipa Piotra Pawlaka z Poznania ("Eurobajki" teraz - wcześniej Corratec Team) pięć razy triumfowała drużynowo i jest od początku cyklu bodaj najbardziej wyrazistą i liczną. To Andrzej Kaiser, to Roman Kołodziejczyk, to zawodnicy JBG-2, to Czesław Sudra z Pabianic, to dziesiątki i setki ludzi, którzy mieli okazję się poznać w rowerowych zmaganiach.

Łza się w oku kręci. Dziesiąty rok startów przed nami. Nie będzie łatwo i to nie tylko tym, którzy walczyć będą o reprezentacyjne nominacje. Jazda po górach w Bukowinie to najtrudniejsze tegoroczne wyzwanie. Łatwo nie będzie w Gdańsku i w Krokowej. Ale kto raz już zakosztował maratonów Czesława Langa (perfekcyjna organizacja, miła obsługa, medialny rozgłos), ten pojawi się i w tym roku. Na wszystkich lub choćby na jednej edycji. Naprawdę warto.

                                                         Piotr Kurek

KALENDARIUM 2016:
16.04 Skandia Maraton Lang Team Warszawa Wilanów
07.05 Skandia Maraton Lang Team Kraków
21.05 Skandia Maraton Lang Team Gdańsk
11.06 BUKOVINA Lang Team Maraton MTB
30.07 Krokowa Lang Team Maraton MTB
17.09 Skandia Maraton Lang Team Dąbrowa Górnicza
01.10 Kwidzyn Lang Team Maraton MTB

                          
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL