Jestes 41033051 gosciem na naszej stronie
Mikołaj Konieczny najszybszy na finiszu

Bardzo ciekawy wyścig na torze "Poznań"

Oni stworzyli dziś widowisko: Sławek Urbański (od lewej), Jacek Modrzyński, Mikołaj Konieczny, Paweł Jastrząb i Marek Ostrowski (pierwszy rząd) oraz Piotr Sućko, Łukasz Pękala, Jakub Kędziora i Marcin Karbowy. Brakuje na fotografii Kacpra Gieryka i Michała Kowalczyka.

Mikołaj Konieczny z Lipna (Strefasportu.pl MW Invest) wygrał dziś wyścig kolarski, przeniesiony z czwartku na piątek, na torze samochodowym "Poznań" na dystansie 41 kilometrów. 21-latek, były reprezentant Polski, finiszował najszybciej z 11-osobowej grupy, która odjechała peletonowi na dobre w połowie dystansu, czyli po pięciu rundach. Za nim uplasowali się Marcin Karbowy i Jakub Kędziora.

Co tu dużó mówić, piątkowa rywalizacja 70 mężczyzn i Marty Gogolewskiej (tylko jedna pani startowała) mogła wielce się podobać kibicom. Od rozpoczęcia jazdy aż finałowe rozstrzygnięcie ciągle coś się działo w tym wyścigu.

Już na pierwszym okrążeniu peleton podzielił się na trzy części, na czoło wysforowali się Jakub Kędziora i Jakub Malke. Na następnej rundzie uformowała się szóstka zawodników (Jakub Kędziora, Kacper Gieryk, Michał Kowalczyk, Marek Ostrowski, Marcin Karbowy i Jacek Swędrowski), którzy mocno naciskali na pedały i zyskali około 30-sekundową przewagę nad resztą stawki zawodników.

Na czwartej rundzie dojechało do nich kolejnych sześciu zawodników: Piotr Sućko, Paweł Jastrząb, Mikołaj Konieczny, Łukasz Pękala, Jacek Modrzyński i  Sławek Urbański. Kiedy pierwsza szóstka połączyła siły z drugą szóstką, stało się już prawie jasnym, że zasadnicza grupa ma małe szanse, by tą dwunastkę dopędzić.

Na szóstej rundzie zostało ich jedenastu. Zmieniali się na prowadzeniu i powiększali przewagę nad peletonem. Na finisz pędziło jedenastu dzielnych amatorów. Kibice zastanawiali się nad tym, kto dziś wygra?

Mikołaj Konieczny był najszybszy na finiszu. Za nim finiszowali Marcin Karbowy i Jakub Kędziora. czas zwycięzcy - 00:53:48, czyli średnia prędkość wyniosła 45,72 km na godzinę.