Rafał Majka - trzeci w klasyfikacji
generalnej 74. Tour de Pologne

Peter Sagan drugi w Szczyrku
i odzyskał koszulkę lidera wyścigu

Etap do Szczyrku przewrócił do góry nogami klasyfikację generalną 74. Tour de Pologne. Liderem wyścigu został Słowak Peter Sagan, drugie miejsce zajmuje Dylan Teuns (zwycięzca trzeciego etapu - na zdjęciu), trzecie - Rafał Majka ze stratą 12 sekund do kolegi z teamu Bora-Hansgrohe.

Dylan Teuns (BMC Racing Team) wygrał trzeci etap 74. Tour de Pologne. Trzecie miejsce zajął na nim Rafał Majka (Bora-Hansgrohe)! Dzięki temu Polak awansował na podium w klasyfikacji generalnej. Liderem wyścigu został Słowak Peter Sagan.

Odcinek z Jaworzna do Szczyrku miał 161 kilometów i był bardzo wymagający w drugiej części, gdzie kolarze mieli aż cztery duże podjazdy. Na ostatnim kilometrze średnie nachylenie wynosiło powyżejj 10 proc., a miejscami dochodziło nawet do 17 procent.

Przez długi czas tempo jazdy nadawała ucieczka siedmiu kolarzy z Maciejem Paterskim (CCC Sprandi Polkowice) oraz Adamem Stachowiakiem (reprezentacja Polski). Została ona jednak zlikwidowana na prawie 40 km przed metą.

Na kolejne ataki kibice kolarstwa czekali dopiero do samej końcówki, swoich sił próbowali Ilnur Zakarin oraz Jack Haig. Ten drugi został złapany na nieco ponad kilometr przed metą. Już na ostatnim kilometrze na atak zdecydował się Rui Costa, szczęścia próbował też Adam Yates, ale ostatecznie najlepszy okazał się Dylan Teuns z BMC. Drugie miejsce zajął Peter Sagan, a trzecie Rafał Majka.

Dzięki takim rezultatom koszulkę lidera wyścigu odzyskał Peter Sagan. Dylan Teuns awansował na drugie miejsce, natomiast Rafał‚ Majka jest obecnie na najniższym stopniu podium.

Czwarty etap - z siedmiu - będzie miał 238 km. Kolarze zaczną ściganie w Zawierciu, a skończą w Zabrzu.