R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41309894 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Młodzi śmiało atakują

 

Wyścigi kolarskie na torze samochodowym "Poznań"


Maciej Belniak (od lewej), Artur Małkowski i Kajetan Sztuba - główni aktorzy czwartkowych wyścigów kolarskich na torze samochodowym "Poznań".
Fot. Piotr Kurek

Młodzi śmiało atakują. Tak, w wielkim skrócie, można określić czwartkowe wyścigi kolarskie na torze samochodowym "Poznań" o Puchar Prezesa Automobilklubu Wielkopolski. W rolach głównych wystąpili trzej najlepsi zawodnicy najliczniejszej rywalizacji, czyli kategorii cyklosport, M30 i M40: Artur Małkowski (rocznik 1999), Maciej Belniak (2001) i Kajetan Sztuba (też 2001).

Na starcie tego wyścigu po godzinie 13 stanęło 68 kolarzy amatorów. Do pokonania mieli 20 rund, czyli 82 kilometry. Można było przypuszczać, że w ten niezwykle upalny dzień zawodnicy będą się oszczędzać, jechać rozważnie - bez jakichkolwiek szarż i odjazdów. Nic z tego...

Już na pierwszym okrążeniu mocno pociągnął do przodu Jakub Kędziora, na trzecim zawiązała się 9-osobowa grupa, z której ostatecznie zostało ośmiu zawodników. Jechali zgodnie, dobrze współpracowali, zyskując z każdym kilometrem coraz większą przewagę. W połowie dystansu wyniosła ona około 20 sekund, a było to wówczas, gdy na chwilę spadł intensywny deszcz, schładzając szosowców i rozgrzany asfalt.

Na ostatnią rundę ósemka wjechała razem, a stanowili ją: Artur Małkowski, Maciej Belniak, Kajetan Sztuba, Jakub Kędziora, Sławomir Spławski, Krzysztof Paterka, Artur Kozal i Tomasz Grobelny. Mieli w tym momencie ponad 40 sekund przewagi i wiadomo było, że między sobą rozstrzygną walkę o pierwsze miejsce.

Finiszowali grupkami. Pierwszą stanowili Artur Małkowski i Maciej Belniak, drugą Kajetan Sztuba i Jakub Kędziora, Sławomir Spławski, następną Krzysztof Paterka i Ryszard Grobelny oraz Artur Kozal.

Cyklosport
1. Artur Małkowski
2. Maciej Belniak
3. Kajetan Sztuba

M30
1. Jakub Kędziora
2. Sławomir Spławski
3. Artur Kozal

M40
1. Krzysztof Paterka
2. Tomasz Grobelny
3. Tomasz Ostoijcz

W wyścigu kobiet oraz zawodników kategorii M50 i M60+ wystartowało 47 osób, w tym siedem pań.

M50
1. Jan Zugaj
2. Piotr Pawłowski
3. Franciszek Harbacewicz

M60
1. Tadeusz Jasionek
2. Mirosław Jaszowski
3. Bogusław Malke

M70
1. Jerzy Drzewiecki
2. Tadeusz Kubiak
3. Bogdan Jaskulski

M80
1. Jerzy Drewnik

Kobiety
1. Ewa Bańkowska
2. Marta Gogolewska
3. Kamila Wójcikiewicz

Najlepsze panie i najlepszych mężczyzn honorowali oryginalnymi statuetkami: prezes Automobilklubu Wielkopolski Bartosz Bieliński i prezes WTC Romuald Szaj.

                                       Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL