R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739210 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Artur Kozal mistrzem Polski

 

Zawodnik z  Mosiny z najlepszym czasem


Artur Kozal mistrzem Polski amatorów w jeździe indywidualnej na czas. Poznań, 5 czerwca 2021. 
Fot. archiwum Artura Kozala

87 osób, w tym kilka pań, rywalizowało dziś na torze samochodowym "Poznań" w Mistrzostwach Polski Amatorów w jeździe indywidualnej na czas. Do pokonania był dystans 20,5 km, czyli pięć rund. Artur Kozal z Mosiny (FTI Racing Team) triumfował w kategorii M30 i uzyskał najlepszy czas dnia - 00:25:29,239.


– Od kilku dni miałem katar. I stając dziś na starcie, tak na dobrą sprawę, nie miałem do końca rozeznania na co mnie stać. Ruszałem o 15.21. Pierwszą rundę, 4,1 km, pokonałem w 5 minut 20 sekund. Na następnych przyspieszyłem, jechałem równym tempem w 5:02. Czas 00:25:29,239 okazał się najlepszym rezulatem dnia - mówi szczęśliwy zwycięzca, lider i trener FTI Racing Teamu. I dodaje: – Tyle razy brałem udział w czasówkach na torze "Poznań", ale dziś wszyscy startujący zmagali się z wiatrem w słońcu. Dmuchał niestandardowo, momentami w twarz, z boku, ze wszystkich stron. Moje odczucia w tym względzie podzielali inni uczestnicy dzisiejszych zmagań.  

Drugi czas dnia (00:25:40,672) uzyskał Kacper Kistowski z Paczkowa (Merx Team), triumfator w M20, najmłodszej kategorii wiekowej. Jakub Średziński z Torunia (TTC) wywalczył wicemistrzostwo w M30 z trzecim wynikiem dnia - 00:25:43,715.

Rywalizowano w 14 kategoriach wiekowych. Mistrzowskie tytuły zdobyli: M2- Kacper Kistowski, M30 - Artur Kozal, M40a - Tomasz Kremer (Diversey Team), M40b - Tomasz Kowalski (Bike Center Ataksport Świdnica), M50a - Robert Maciąg (Bike System), M50b - Paweł Drab (Rycerze Rolanda Maciejewski Cycling Team), M60a - Mirosław Jaszowski (Merx Team), M60b - Leszek Waloch (MPK Poznań), M70a - Marian Faryniarz (Lecznica Rowerów), M70b - Tadeusz Kubiak, M80+ - Stanisław Paterka (Merx Team), W1 - Monika  Węgrzyn (Buff The North Face Team Poland), W2 - Anna Rząsowska (niestowarzyszona), W3 - Kinga Tomaszewska (Balance Trener Sport).

Jednym z najbardziej zadowolonych ludzi był Ryszard Kołacki, szef firmy Merx Polska i sponsor ekipy kolarskich amatorów. Pan Rysiu wywalczył tytuł wicemistrzowski, przegrywając z Leszkiem Walochem o 20 sekund. – To tylko 4 sekundy na każdej rundzie i aż cztery - mówi sponsor czwartków kolarskich na torze samochodowym "Poznań".

Jutro, w niedzielę 6 czerwca, drugi dzień szosowych zmagań o tytuły mistrzowskie amatorów. Tym razem w wyścigach ze startu wspólnego.

                                  Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL