R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41632182 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Historyczne zwycięstwo

 

Patrick Bevin (CCC Team) wygrywa etap
australijskiego Santos Down Tour Under


Patrick Bevin przechodzi do historii polskiego kolarstwa. Wygrał pierwszy wyścig dla worldtourowego CCC Teamu.


Nowozelandczyk Patrick Bevin (CCC Team) w pięknym stylu wygrał drugi etap australijskiego Santos Down Tour Under i został liderem tego wyścigu z cyklu World Touru. To historyczne, pierwsze zwycięstwo kolarza kolarza CCC w sezonie 2019.

Kilkaset metrów przed metą doszło do potężnej kraksy, która spowodowała zatrzymanie peletonu. Patrick Bevin szczęśliwie jej uniknął i na ostatnich metrach skutecznie odparł atak Hiszpana Luisa Leona Sancheza (Astana) i nie dał się wyprzedzić ani Australijczykowi Calebowi Ewanowi (Lotto Soudal), ani też Słowakowi Peterowi Saganowi (Bora-Hansgrohe).

Po dwóch etapach Patrick Bevin jest liderem wyścigu. Drugi w klasyfikacji generalnej Włoch Elia
Viviani (Deceuninck-QuickStep) ma pięć sekund straty do prowadzącego, trzeci jest Caleb Ewan - z czasem gorszym o dziewięć sekund.

16 stycznia 2019 jest historycznym dniem dla Teamu CCC. Kolarz tej grupy odnosi pierwsze zwycięstwo etapowe w wyścigu World Touru.

Patrick Bevin ma 27 lat i jest aktualnym mistrzem Nowej Zelandii w jeździe indywidualnej na czas. Kontrakt z CCC podpisał na dwa lata, do końca sezonu 2020.
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL