Jestes 41032295 gosciem na naszej stronie
Paulina Bielińska blisko medalu

Dobry występ Polaków w ME w maratonie MTB

Paulina Bielińska w swym reprezentacyjnym debiucie zajęła czwarte miejsce na Mistrzostwach Europy w Maratonie MTB. Na zdjęciu z Magdaleną Sadłecką (dziś siódma na Łotwie) po maratonie Skandii i Czesława Langa w Krakowie, 7 maja 2016.

Bardzo dobrze spisali się reprezentanci Polski w mistrzostwach Europy w maratonie MTB, rozgrywanych w łotewskiej miejscowości Sigulda. Trzech z nich finiszowało w pierwszej "15". Paulina Bielińska była blisko medalu, zajmując czwarte miejsce.

Bardzo bliskie medalu były Polki. Po pokonaniu 82 kilometrów tuż za podium zameldowała się Paulina Bielińska, która jeździ w barwach Duda-Cars TP-Link Rybczyński-Bikes. 7. miejsce wywalczyła druga z biało-czerwonych, Magdalena Sadłecka (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Wygrała Sally Bigham (Niemcy) przed Jennie Stennerhag (Szwecja) i Kataziną Sosną (Litwa).

Wojciech Halejak bardzo dobrze pojechał na Łotwie, był trzynasty. Na zdjęciu wygrywa Skandię Maraton Lang Team w Krakowie, 7 maja 2016.

Na starcie 104-kilometrowego wyścigu panów stanęło 6 Polaków. Najsilniejszym tego dnia był jadący w biało-czerwonym stroju Wojciech Halejak (JBG-2 Professional MTB Team), który uplasował się na 13. pozycji. Cztery pozycje niżej był Patryk Piasecki (JBG-2 Professional MTB Team) - 17. lokata.

Wszyscy Polacy zmieścili się w pierwszej "40", gdyż 22. był Tomasz Drożdż (JBG-2 Professional MTB Team), 29. Mariusz Michałek (JBG-2 Professional MTB Team), a 38. Krzysztof Krzywy (NEXUS Team).

Mistrzem Europy został‚ Peeter Pruus (Estonia), a medale zdobyli również Tiago Jorge Oliveira Ferreira (Portugalia) i Kristian Hynek (Czechy).