R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41824675 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
ORLEN Wyścig Narodów
już w ten weekend

 

Reprezentacje 17 państw do lat 23
na starcie w Bukownie Tatrzańskiej  


Czesław Lang organizuje w ten weekend ORLEN Wyścig Narodów w Bukowinie Tatrzańskiej.

Fot. Lang Team

Reprezentacje siedemnastu państw wystartują w kolarskim ORLEN Wyścigu Narodów, który zostanie rozegrany w najbliższy weekend (1-2 czerwca) w Bukowinie Tatrzańskiej. To pierwszy w Polsce wyścig z cyklu UCI Nations Cup, w którym najlepsi zawodnicy do lat 23 rywalizują w narodowych barwach. 

- To wspaniałe móc oglądać kolarzy walczących w koszulkach reprezentacji, jakbyśmy wrócili do emocji i wzruszeń z czasów Wyścigu Pokoju. Na starcie pojawią się najlepsze reprezentacje z wieloma bardzo utalentowanymi kolarzami. Pierwszy etap to jazda drużynowa na czas, w której Polacy mają wielkie tradycje. W niedzielę wyścig ze startu wspólnego na wymagającej, górskiej trasie – doskonała okazja do pokazania swojego talentu – mówi Czesław Lang, dyrektor generalny ORLEN Wyścigu Narodów. 

Sobotnia jazda drużynowa na czas z Jurgowa do BUKOVINA RESORT to 27-kilometrowa, trudna trasa pełna krętych podjazdów i szybkich zjazdów. Kolarze nie będą mogli korzystać z rowerów czasowych. – To specyfika tego wyścigu, startujemy na rowerach, na których będziemy się ścigać także w niedzielę. Trasa jest wymagająca, pofałdowana, wybijająca z rytmu. Wspólnie zastanowimy się jak optymalnie ustawić drużynę – mówi Tomas Kiendyś, trener reprezentacji Polski U 23. W sobotę pierwsze drużyny pojawią się na trasie o 10:25. 

Niedzielny etap, wyścig ze startu wspólnego BUKOVINA RESORT – Bukowina Tatrzańska, to dwie rundy o łącznej długości 113 kilometrów. Trasa doskonale znana z królewskich etapów Tour de Pologne UCI World Tour z podjazdami na Ścianę Harnaś i Ścianę BUKOVINA. Inaczej jednak niż w wyścigu UCI World Tour tu łączność radiowa z zawodnikami będzie zabroniona.  Start honorowy o 12:22. Oba etapy będą pokazywane na żywo w telewizji, a transmisje będą przeprowadzone na poziomie wyścigu Tour de Pologne UCI World Tour. ORLEN Wyścig Narodów będzie transmitowany w TVP SPORT, na stronie internetowej tvpsport.pl oraz w aplikacji TVP Sport, a także na stronie internetowej eurosport.pl oraz w aplikacji Eurosport Player. 

W ORLEN Wyścigu Narodów będą prowadzone dwie klasyfikacje generalne – indywidualna i drużynowa. Każda z drużyn narodowych składa się z sześciu zawodników. Na starcie pojawią się reprezentacje Austrii, Belgii, Białorusi, Czech, Danii, Francji, Hiszpanii, Holandii, Litwy, Maroka, Niemiec, Polski, Rosji, Słowenii, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii i Włoch. W składzie reprezentacji Polski znaleźli się Jakub Murias, Piotr Pękala, Marceli Bogusławski, Szymon Krawczyk, Karol Wawrzyniak i Mateusz Kostański. 

- Nie patrzę na ten wyścig w kategoriach indywidualnych, ale właśnie drużynowych. Startujemy tu w sześciu i całej drużynie zależy na tym, żeby pokazać się z dobrej strony już w sobotę. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że Czesław Lang odnowił jazdę drużynową na czas reprezentacji. To jest coś pięknego, a na dodatek mamy wspaniałą historię. Chcemy podążyć szlakiem tych, którzy ją tworzyli, dlatego każdy musi być silnym ogniwem drużyny – mówi Jakub Murias. – W barwach reprezentacji nie startujemy często. Koszulka z orłem na piersi to dodatkowy zastrzyk motywacji. Chcemy pokazać się z dobrej strony i na pewno damy z siebie wszystko, dla kibiców, którzy przyjdą nas dopingować – dodaje Piotr Pękala. 

Sponsorem tytularnym wydarzenia jest firma PKN ORLEN.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL