R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41686050 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Dziś wielkie kolarskie święto
w Bukowinie Tatrzańskiej

 

Tauron Tour de Pologne Amatorów


Tour de Pologne Amatorów odbywa się od 2010 roku.
Fot. Szymon Gruchalski

Piątek to nie tylko decydujące rozstrzygnięcia w 75. Tour de Pologne, ale także największe święto kolarzy amatorów. Tegoroczny TAURON Tour de Pologne Amatorów wystartuje o godzinie 9.40 w BUKOVINA RESORT w Bukowinie Tatrzańskiej.

Na ten dzień czekają wszyscy kolarze amatorzy z całej Polski. Specjalnie przygotowana trasa, na której kilka godzin później będą walczyć kolarze zawodowi, jest prawdziwie królewska. 58 kilometrów z dwoma bardzo wymagającymi podjazdami -“Ściana BUKOVINA" w Gliczarowie oraz "Ściana HARNAŚ" w Rzepiskach. – To bardzo wymagające podjazdy, na których nachylenie sięga momentami 20 procent, a to mówi samo za siebie o skali trudności - opowiada Czesław Lang, który sam pojawi się na starcie. Wicemistrz olimpijski z Moskwy od dłuższego czasu przygotowuje formę z myślą o wyścigu w Bukowinie.

TAURON Tour de Pologne Amatorów to impreza, która odbywa się od 2010 roku. To nie tylko sportowa rywalizacja, ale też wielkie kolarskie święto. – Można tu spotkać kolarskie gwiazdy sprzed lat, wiele znanych osó³b. Wszyscy świetnie się bawią, dyskutują, wymieniają doświadczeniami. To szczególny dzień, dlatego serdecznie wszystkich zapraszam do udziału lub kibicowania - dodaje Czesław Lang.


Zbigniew Krzeszowiec i Czesław Lang na trasie Tour de Pologne Amatorów.
Fot. Szymon Gruchalski

Najlepsi kolarze otrzymają nagrody od sponsorów i partnerów wyÅ›cigu: Quest, Vitarade, Tissot, Pirelli, Mavic. Zwycięzca wyścigu otrzyma także prawo do wyjazdu do Tyrolu na mistrzostwa świata w kolarstwie od Bike2B.pl. W tym roku jest także nagroda specjalna dla osoby, która będzie najszybsza na Premii Red Bull mieszczącej się na "Ścianie BUKOVINA". Nagrodą jest przelot z Łukaszem Czepielą - pilotem akrobacyjnym Red Bull. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal.

Ostatnia możliwość do zapisów to piątkowy ranek. Biuro zawodów w BUKOVINA RESORT jest czynne od 7 do 9. Od 9:30 zawodnicy będą ustawiać się w sektorach, a start o godzinie 9:40. Sponsorem tytularnym wyścigu jest TAURON. 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL