R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739737 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kamila Wójcikiewicz i Mariusz Gil
zasiedli godnie na fotelach

 

Maraton MTB Michałki 2019 na 400 rowerów 


Kamila Wójcikiewicz i Mariusz Gil - zwycięzcy maratonu MTB Michałki 2019 na dystansie 100 kilometrów.
Fot. Piotr Kurek

Kamila Wójcikiewicz i Mariusz Gil triumfowali dziś w maratonie MTB Michałki 2019 na najdłuższym dystansie (100 km) i podczas uroczystości honorowania najlepszych zawodniczek i zawodników stanęli wspólnie na podium, otworzyli butelki szampana i zasiedli godnie na fotelach.


Jazda na trasie Giga (100 kilometrów) nigdy nie była łatwa w Wieleniu nad Notecią i dziś było tak samo. Zdecydowało się na start na tym dystansie 50 osób, w tym sześć pań (jedna jechała treningowo). Jeśli chodzi o męską rywalizację, to w rolach głównych wystąpili: Mariusz Gil, Maciej Kasprzak, Przemysław Rozwalka, Wojciech Polcyn i Artur Małkowski. Ta piątka pedałowała zgodnie, mniej więcej, do 70. kilometra. – Mariusz, Maciej i Przemek odjechali nam na podjeździe na 30 kilometrów przed metą - mówił po zakończeniu jazdy Artur Małkowski, bohater trzech ostatnich zmagań szosowych na torze samochodowym "Poznań" (trzy wygrane pod rząd).

Do Stadionu Miejskiego w Wieleniu po ponad trzech godzinach i dwudziestu kilku minutach jazdy dojeźdżała trójka zawodników: prowadził Maciej Kasprzak, za nim sunął Przemek Rozwalka, stawkę zamykał Mariusz Gil.

Przemek Rozwalka wygrał Michałki 2017 i 2018 na 100 kilometrach i dziś bardzo pragnął uczynić to po raz trzeci z rzędu. Nie udało się mu tego dokonać. Był najmłodszym zawodnikiem w tej stawce i musiał uznać wyższość starszych kolegów. Triumfował Mariusz Gil przed Maciejem Kasprzakiem i Przemkiem Rozwalką.

– Cieszę się z tego zwycięstwa - to słowa Mariusza Gila. – Na ostatnich metrach, kiedy zerwaliśmy się do finiszu, miałem jeszcze trochę mocy w nogach i mknąłem po pierwsze miejsce. Dałem radę wygrać, nie bez znaczenia jest moje wieloletnie doświadczenie kolarskie - cieszył się w sobotę w Wieleniu wielce popularny "Mario", przez długie lata prawie etatowy reprezentant Polski w wyścigach przełajowych.

– Będę szczery, startowałem przed rokiem w Wieleniu i dziś trochę obawiałem się tych stu kilometrów. Koniec sezonu mam bardzo dobry: w minioną niedzielę wygrałem maraton MTB z cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric w Nowej Soli, dziś zrobiłem to samo - mówi kolarz z rocznika 1983.

Mariuszowi zmierzono czas 03:30:05, Maciejowi 03:30:06, Przemkowi 03:30:07. Sześć minut za nimi przyjechali Artur Małkowski (4. open) i Wojciech Polcyn (5. miejsce). 

Na Giga wśród pań triumfowała po raz pierwszy niezmordowana Kamila Wójcikiewicz. W tym roku zdobyła trzy tytuły mistrzyni Polski i dziś umordowała się na drogach i leśnych ścieżkach wokół Wielenia sekretnie. Po swój sukces jechała ponad 4 godziny i siedem minut. Drugą na mecie Darię Kasztaryndę wyprzedziła o 65 sekund, trzecia była Marta Balcerzak.

Maraton MTB Michałki odbył się w sobotę 21 września 2019 po raz szesnasty. Wszystko rozpoczęło się w roku 2004 i trwa nieprzerwanie do teraz. Dziś jechało na trzech dystansach prawie 400 osób, rywalizowały także dzieci do lat 15 w kilku oddzielnych wyścigach. W sumie ponad 550 osób dosiadło swe rowery w sportowym rytmie i natężeniu.

Święto radości ruchu odbywało się w przyjemnej atmosferze i sprzyjającej pogodzie, na koniec imprezy słońce swymi promieniami oświetliło Kamilę Wójcikiewicz i Mariusz Gila i tych wszystkich, którzy stawali na podium i do dekoracji.

Maraton MTB Michałki 2019 trzeba uznać za w pełni udany, o czym informuje autor tych słów. Byłem dziś w Wieleniu i po raz szesnasty miałem okazję prowadzić z mikrofonem w ręku kultową imprezę kolarstwa górskiego. Kultową nie tylko w Wielkopolsce. Którą z wielkim zaangażowaniem organizuje Tomasz Kaczmarek - lekarz i fan rowerów znany w całej Polsce.

                     Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL