R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739936 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Słonecznie nad wyraz w Łopuchowie

 

354 osoby ścigały się w maratonie MTB 


Miłosz Zwierski (od lewej), Maciej Kasprzak i Przemysław Mikołajczyk - trzech najlepszych zawodników na dystansie Mega. Łopuchowo, 22 września 2019.
Fot. Piotr Kurek

354 osoby przyjechały dziś do Łopuchowa, by uczestniczyć w ostatniej w tym roku imprezie cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2019. Pogoda sprawiła prezent organizatorom, startującym i przedstawicielom samorządu Murowanej Gośliny. Było słonecznie, wielce sympatycznie, szybko na obu dystansach. Na trasie Mega (najdłuższej) triumfowali: Ewa Szymankiewicz i Maciej Kasprzak (oboje z Poznania, choć z różnych teamów).


Maciej Kasprzak (rocznik 1978) przez dwa dni dał pokaz kolarskiej mocy. W sobotę w Wieleniu podczas Michałków pokonał dystans 100 km, był drugi open, za Mariuszem Gilem, i pierwszy w swej kategorii wiekowej M4. Dziś zatem mógł czuć się zmęczony i mógł odpoczywać. Ale tego nie zrobił, tylko zjawił się w Łopuchowie.

Nie dał szans rywalom, wygrał jazdę na trasie Mega. Na finiszową kreskę na boisku piłkarskim wjechał solo. Sędziowie zanotowali jego czas 01:08:42 i przewagę 1 minuty 14 sekund nad drugim zawodnikiem - Miłoszem Zwierskim z Piły. Trzeci był Przemysław Mikołajczyk z Konina.


Oni otrzymali w Łopuchowie koszulki mistrzów Wielkopolski w maratonie MTB: Bartosz Gryka (od lewej), Paweł Kosmowski i Martyna Szudra.

Fot. Piotr Kurek

Wśród pań triumfowała na tej samej trasie Ewa Szymankiewicz z Poznania przed Małgorzatą Gogolewską i Dominiką Smyk (obie panie z Wągrowca).

Słońce świeciło dziś nadzwyczajnie wszystkim, zatem spotkanie w Łopuchowie było dla jednych okazją do ścigania, dla innych czasem dopingowania najbliższych i przyjaciół, dla jeszcze innych możliwością spędzenia niedzieli w przepięknej okolicy.

Na Mini zadziwił sportową formą, strojem i zwycięstwem Maksymilian Bieniasz z Poznania, wśród pań triumfowała Joanna Smogór z Wągrowca (jej pierwsza wygrana w maratonach Wojciecha Gogolewskiego).

Łopuchowo, 22 września 2019 - wyniki

Mini
Kobiety open: 1. Joanna Smogór, 2. Weronika Zielińska, 3. Sylwia Stachowiak, 4. Małgorzata Mikulska, 5. Jagoda Szabelska, 6. Agata Kurkiewicz. Ukończyło jazdę 39 pań.

Mężczyzni open: 1. Maksymilian Bieniasz, 2. Michał Sakowski, 3. Łukasz Nochowicz, 4. Michał Fogt, 5. Artur Smoliński, 6. Filip Kaczanowski. Ukończyło jazdę 243 panów.

Mega

Kobiety open: 1. Ewa Szymankiewicz, 2. Małgorzata Gogolewska, 3. Dominika Smyk, 4. Anna Borowicz, 5. Anna Widerska, 6. Joanna Szaroleta. Ukończyło jazdę 6 pań.

Mężczyzni open: 1. Maciej Kasprzak, 2. Miłosz Zwierski, 3. Przemysław Mikołajczyk, 4. Bartosz Gryka, 5. Mateusz Beczek, 6. Adrian Prymowicz. Ukończyło jazdę 66 mężczyzn.

Była też dziś okazja, by mistrzowie Wiellkopolski w maratonie MTB (impreza odbyła się  w czerwcu w Chodzieży) odebrali przysługujące im koszulki kolarskie. Bardzo ładne, z imieniem i nazwiskiem. Założyli je na oczach kolegów i publiczności, między innymi, Paweł Kosmowski, Bartosz Gryka, Miłosz Czechowicz i Martyna Szudra. Czekają one na Darię Kasztaryndę, Mateusza Mroza i kilku jeszcze innych pasjonatów kolarstwa górskiego, którzy pod chodzieskim Gontyńcem jechali po pierwsze miejsca w swych kategoriach wiekowych.


Trzy najlepsze teamy cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB 2019.
Fot. Piotr Kurek

Dziś też w tych słonecznych okolicznościach podsumowano cykl Bike Cross Gogol MTB 2019. Na obu dystansach (Mini i Mega) indywidualnie, jak również drużynowo - wśród kobiet i całych teamów bez podziału na płeć.

Wchodzili na podium przez ponad pół godziny ci, którzy od Dolska (kwiecień) do Łopuchowa (dziś) ścigali się, zdobywali punkty i dziś dumnie mogli pokazać, że w swych przedziałach wiekowych są najlepsi - pierwszych sześciu w każdej kategorii.  Honorowali ich: Danuta Szczepaniak (radna Rady Miejskiej w Murowanej Goślinie) i Leszek Sommerfeld (sołtys Łopuchowa i radny Rady Miejskiej w Murowanej Goślinie).

I jeszcze jedno: Kazimierzowi Gogolewskiemu, który w listopadzie kończy 70 lat, koledzy z Klubu Sportowego Stomil (Ryszard Pawlak, Andrzej Kaczmarek, Zbigniew Pięta, Roman Rutkowski) przygotowali niespodziankę. Życzenia, piękny tort, a wszyscy obecni odśpiewali "Sto lat". Były kolarz, trener, założyciel klubu kolarskiego w Kórniku nie ukrywał wzruszenia.

Dzień w Łopuchowie miał wiele akcentów. Mocno sportowych i silnie sentymentalnych. Młodzi z UKS Sportowiec Piła (kieruje nim Miłosz Czechowicz) okazali się najlepszą ekipą w przekroju całego sezonu, najmocniejszą drużynę kobiecą zbudował Gogol MTB Team Wojciecha Gogolewskiego.

                                    Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL