R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826829 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
W niedzielę jedziemy do Wyrzyska

 

Mistrzostwa Wielkopolski w Maratonie MTB


Pedałowanie w pięknej okolicy, niedzielny (29 maja) objazd trasy maratonu MTB w Wyrzysku.
Fot. MTB Wyrzysk Team

W najbliższą niedzielę, 5 czerwca, w Wyrzysku odbędą się Mistrzostwa Wielkopolski w Maratonie MTB. Jego uczestnicy zmierzą się z dwoma dystansami: 29 km (Mini) i 58 kilometrów (Mega). Łukasz Bielawski, miejscowy animator kolarstwa górskiego, serdecznie zaprasza do swego miasta. Przygotował ciekawą trasę oraz bardzo atrakcyjne nagrody.

To właśnie w Wyrzysku w tym roku pasjonaci kolarstwa górskiego z naszego regionu (i nie tylko) ponownie będą walczyć o zaszczytne tytuły mistrza Wielkopolski w maratonie MTB. Matka Natura chyba tylko dla zmylenia przeciwnika zlokalizowała tak fantastyczne miejsce do uprawiania kolarstwa górskiego w teoretycznie płaskiej Wielkopolsce.

 

Startujący, szczególnie ci pierwszy raz (będzie to już piąte spotkanie fanów MTB w Wyrzysku), znajdą wszystko, co jest esencją kolarstwa górskiego. Nie zabraknie bruku jak na Paryż-Roubaix, będą podjazdy i zjazdy, pewnie i trochę błota też się znajdzie. Na dystansie Mega trzeba przejechać prawie 60 kilometrów w poziomie i ponad 1000 metrów w pionie.

Niedzielna impreza w Wyrzysku jest trzecią w tym roku (po Dolsku - 12 kwietnia. Chodzieży - 1 maja) w cyklu Bike Cross Maraton Gogol MTB. W tej inauguracyjnej wzięło udział ponad 750 osób, równie ludnie zapewne będzie w najbliższą niedzielę w Wyrzysku.

Biuro zawodów przyjmuje zapisy od godziny 8.00. O godzinie 11.00 wystartują zawodniczki i zawodnicy na trasie Mega, o 11.30 - ci z Mini. Miejsce startu i metę wyznaczono na targowisku miejskim w Wyrzysku - ulica Młyńska.

Rejestrować można się również on-line na stronie http://bikecrossmaraton.pl/ oraz na stronie http://mtbwyrzysk.pl/

Na uczestników czekają liczne nagrody i upominki ufundowane przez partnerów i sponsorów maratonu. Do wygrania, między innymi, będą rower oraz skórzany fotel, kamery sportowe, sprzęt AGD i akcesoria sportowe.


Około trzydzieści osób zapoznało się w minioną niedzielę z trasą wyrzyskiego maratonu MTB.
Fot. MTB Wyrzysk Team

Dla najmłodszych miłośników dwóch kółek oraz ich rodziców organizatorzy przygotowali Paradę Rodzinną (trasa o długości 8 km). Dodatkową atrakcją dla dzieci będzie miasteczko ruchu drogowego, gdzie najmłodsi będą mogli się zabawić i uczestniczyć w konkursach.

W niedzielę 29 maja odbył się oficjalny objazd trasy MTB WYRZYSK MARATON 2016. Na starcie na wyrzyskim targowisku pojawiło się trzydziestu pasjonatów rowerów górskich z Wyrzyska, Piły, Bydgoszczy i okolic Poznania. Była to znakomita okazja, by zapoznać się z tegoroczną trasę i sprawdzić uroki okolic miasta na północy Wielkopolski.

5 czerwca 2016
Mistrzostwa Wielkopolski w Maratonie MTB/ Bike Cross Maraton Gogol MTB

Organizator: Urząd Miasta w Wyrzysku, ognisko TKKF "Pałuki" w Wągrowcu oraz Łukasz Bielawski
Miejsce: Wyrzysk - targowisko miejskie, ulica Młyńska
Start: Zapisy od godziny 8 do 11.00. Maraton MTB na dwóch dystansach - 29 km i 58 km.
Więcej informacji: www.gogolmtb.pl, www.mtbwyrzysk.pl

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL