R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826635 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ryszard Szurkowski
bohaterem komiksu dźwiękowego

 

YouTube: 29 minut historii polskiego kolarstwa


Iwona Arkuszewska-Szurkowska stworzyła komiks dźwiękowy o Ryszardzie Szurkowskim. Trwa 29 minut i dobrze się go ogląda. Autor Wielkopolskiego Rowerowania razem z Iwoną Arkuszewską-Szurkowską i Ryszardem Szurkowskim. Bukowina Tatrzańska, 2 sierpnia 2013.

Ryszard Szurkowski, polski kolarz wszechczasów, bohaterem komiksu dźwiękowego. Przypomina on sylwetkę i sukcesy znakomitego szosowca, także wyczyny innych naszych tytanów szosy - Stanisława Szozdy, Janusza Kowalskiego, Czesława Langa, Lecha Piaseckiego, Joachima Halupczoka i wielu jeszcze innych.

Komiks w wersji gazetowej przygotowała "Gazeta Wyborcza", natomiast Iwona Arkuszewska-Szurkowska uczyniła z niego dzieło filmowe - dołączając do treści publikowanej w prasie fragmenty transmisji radiowych i telewizyjnych oraz wykorzystując bogate archiwum legendarnego polskiego szosowca.

Komiks dźwiękowy trwa 29 minut. Ogląda się go z zainteresowaniem, mając przed oczami nie tylko Ryszarda Szurkowskiego, ale i innych znakomitych polskich szosowców. Dzieło jest dostępne pod adresem:

http://www.youtube.com/watch?v=gHfCB5T5MUI

W najbliższą sobotę, 1 lutego, Ryszard Szurkowski przyjeżdża do Poznania, by uczestniczyć, już po raz kolejny, w gali "Rowertouru". Początek imprezy o godzinie 14.00 w auli AWF.

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL