R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41826955 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Kolarska młodzież w natarciu

 

Dwudziestolatkowe na trzech pierwszych miejscach
 

Mikołaj Konieczny (2. miejsce), Kacper Kistowski (zwycięzca) i Adrian Mrówka (3. miejsce).
Fot. Piotr Kurek

Kacper Kistowski przed Mikołajem Koniecznym i Adrianem Mrówką - w takiej kolejności finiszowali dziś na torze samochodowym "Poznań" najlepsi zawodnicy w wyścigu szosowym w ramach czwartków kolarskich (przeniesiony o jeden dzień) na dystansie 49 km. Są młodzi, mają 27, 23 i 21 lat, nie ma dla nich miejsca w teamach kolarskich, stąd są niestowarzyszeni i status w tym sporcie mają amatorski.

Pogoda sprzyjała startującym w liczbie 90. Do pokonania było 12 rund, czyli dokładnie 48996 metrów. Na pierwszym okrążeniu jak strzała popędził Miron Kłosiński (FTI Racing Team), na trzech następnych atakowali inni kolarze amatorzy.

Po przejechaniu 16 km kolejny atak wykonał Kacper Kistowski, za nim pojechali Mikołaj Konieczny, Adrian Mrówka i jeszcze dziewięciu innych zawodników. Wszyscy oni mocno pracowali i z każdą kolejną rundą zwiększali przewagę nad peletonem. Na ostatnie okrążenie wjeżdżali spokojnie i jakby wolniej, pilnując się wzajemnie i myśląc o finiszu.

Kacper Kistowski (przed rokiem zawodnik elity w Wibatech Merx Teamie) wyprzedził Mikołaja Koniecznego (przed rokiem licencja i jazda w TC Chrobry Scott Głogów) i Adriana Mrówkę (przed rokiem licencja i jazda w Tarnovii Tarnowo Podgórne). Na finiszu dzieliły ich centymetry. 49 km bez czterech metrów zwycięzca przejechał w czasie 01:03:56 h. Średnia prędkość wyniosła 45,98 km/h.

Bohaterowie dzisiejszego soczystego odjazdu
1. Kacper Kistowski, rocznik 1993 - 01:03:56
2. Mikołaj Konieczny, rocznik 1999 - ten sam czas
3. Adrian Mrówka, rocznik 1997 - ten sam czas
4. Marcin Karbowy, rocznik 1995 - ten sam czas
5. Jakub Najs, rocznik 1994 - ten sam czas
6. Michał Nawrocki, rocznik 1992 - ten sam czas
7. Michał Michalski, rocznik 1993 - ten sam czas
8. Piotr Mierzyński, rocznik 2000 - ten sam czas
9. Jakub Kędziora, rocznik 1985 - ten sam czas
10. Michał Kowalczyk, rocznik 1993 - ten sam czas
11. Miron Kłosiński, rocznik 1986 - ten sam czas

Mówiąc w wielkim skrócie, dziś trzy pierwsze miejsca zajęli młodzi ludzie, utalentowani, którzy w tym sezonie ścigają się bez licencji. Mikołaj Konieczny z Lipna jako junior dwa jechał jako reprezentant Polski w juniorskim wyścigu po bruku Paryż - Roubaix, dwa razy jako junior startował w biało-czerwowym trykocie w szosowych Mistrzostwach Świata w Katarze (Doha) i Norwegii (Bergen).

Dziś jest amatorem bez licencji. Podobnie jest z Kacprem Kistowskim i Adrianem Mrówką. Mają moc, lubią się ścigać i rywalizować. Ale pozostał im amatorski status. I wiem, że niebawem dołączą do nich inni utalentowani juniorzy i orlicy.

Patrząc na czwartki kolarskie w Poznaniu, odnoszę nieodparte wrażenie, że polskie kolarstwo coraz bardziej będzie amatorskie. Mało klubów, mało pieniędzy, mało wyścigów i brak większych perspektyw dla takich, jak ta dzisiejsza zwycięska trójka na torze samochodowym "Poznań".

                        Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL