R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739365 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Przepiekny prezent na urodziny

 

Jan Modzelewski wygrywa w Koźminku


16-latek ze Swarzędza wygrał wyścig juniorów w Koźminku.
Fot. archiwum Jana Modzelewskiego

Jan Modzelewski ze Swarzędza w pięknym stylu wygrał wygrał wyścig juniorów w Koźminku podczas finału Pucharu Polski w kolarstwie szosowym. 16-latek ze Swarzędza, zawodnik Tarnovii Tarnowo Podgórne, okazał się najlepszy z grona 73 zawodników swej kategorii wiekowej.

– Trasa była płaska, ale straszliwie wiało. Praktycznie od początku wyścigu pilnowałem czoła peletonu, by nie dać się zgubić najlepszym. Do pokonania mieliśmy dystans 102 kilometrów. Na pięć kilometrów przed metą zaczął uciekać Konrad Trzęsowski (KTK Kalisz). Dołączyłem do niego, ale dość szybko zorientowałem się, że partner odjazdu słabnie. W tej sytuacji mocno zagiąłem się za kierownicą i z całych sił pedałowalem. We dwójkę mieliśmy około 100 metrów przewagi nad peletonem. 100 metrów przed metą Konrad zaatakował, ale wyszedłem mu z koła na ostatnich 30 metrach. Wygrałem o dwie długości roweru - mówi 16-latek ze Swarzędza.

– To mój największy sukces w dotychczasowej karierze - dodaje. – Trenuję kolarstwo od czterech lat. Na początku w Stomilu Poznań, następnie w UKS Jedynka Mróz Kórnik. Od stycznia tego roku jestem zawodnikiem Tarnovii Tarnowo Podgórne.

Jego sukces widział ojciec Mariusz Modzelewski, cieszyli się z niego także mama Izolda oraz dziadkowie Janina i Tadeusz. Młody zawodnik ze Swarzędza 26 września kończy 17 lat (rocznik 2002), zatem zwycięstwo w Koźminku jest pięknym prezentem na tegoroczne urodziny.

Jest uczniem drugiej klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Swarzędzu i umiejętnie godzi sport z nauką. Przed tygodniem podczas wyścigu szosowego na torze samochodowym "Poznań" był bardzo aktywny i dziś, 18 września, w tym miejscu też zapewne będzie się chciał dobrze zaprezentować.

                                  Piotr Kurek
 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL