R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41632269 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Ostatnie pożegnanie Bjorga Lambrechta

 

Belgowie oddali hołd błyskotliwemu kolarzowi


Wielce emocjonalne pożegnanie belgijskiego kolarza. |
Fot. Lotto Soudal

 

W Knesselare, rodzinnej miejscowości Bjorga Lambrechta, odbył się pogrzeb belgijskiego kolarza, który zmarł po wypadku na trasie 3. etapu Tour de Pologne.
 
W uroczystościach pogrzebowych, które miały miejsce we wtorek w Knesselare, oprócz najbliższych zawodnika, wzięli udział także fani. W ten sposób mogli oni oddać cześć tragicznie zmarłemu kolarzowi. Przed kościołem postawiono nawet specjalny telebim dla osób, które chciały być częścią tego wydarzenia. Wystawiona została także księga kondolencyjna, w której podpisały się setki

22-letni Lambrecht zmarł w skutek wypadku na 3. etapie Tour de Pologne. Kolarz zjechał z trasy i uderzył klatką piersiową i brzuchem w betonowy przepust wodny. W wyniku doznanych obrażeń zmarł w szpitalu w Rybniku.

– Śmierć Bjorga Lambrechta spowodowała ogromny smutek, konsternację. Nie wiedzieliśmy, co dalej robić. Ginie człowiek. Tak naprawdę nikt nie wie, dlaczego tak się stało. Z tego powodu peleton skamieniał. Lambrecht będzie wciąż żył w peletonie Tour de Pologne – mówił dyrektor wyścigu Czesław Lang.

W pogrzebie wzięli udział także kolarze Lotto Soudal. Ci, którzy obecnie rywalizują w wyścigu BinckBank Tour ścigają się z czarnymi opaskami na rękach.

Tragicznie zmarłego kolarza żegnały setki fanów.

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL