R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41308645 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-04-18
Dolnośląscy kolarze spotykają się
w sobotę na balu we Wrocławiu

 

Ryszard Szurkowski, Mieczysław Żelaznowski i ...


Najważniejsze twarze dolnośląskiego kolarstwa: Jan Brzeźny, Mieczyslaw Żelaznowski i Ryszard Szurkowski. Bal dolnośląskich kolarzy, styczeń 2017.
Fot. Piotr Kurek

Ryszard Szurkowski, polski szosowiec wszech czasów, zjawi się w najbliższą sobotę na Balu Stowarzyszenia Kolarzy Dolnośląskich we Wrocławiu. Będzie to jubileuszowa edycja imprezy z okazji 10-lecia SKD, podczas której spotkają się znakomici przed laty cykliści i trenerzy. 

– To są niezapomniane godziny - mówi Ryszard Szurkowski, mistrz świata z Barcelony i czterokrotny triumfator Wyścigu Pokoju. – Trzeba być na takim balu, trzeba smakować chwile wspomnień, porozmawiać z kolegami z dawnych lat. Uczestniczę w nich od początku, być może tylko na jednym z nich nie byłem  - podkreśla były zawodnik Dolmelu Wrocław, w barwach którego jeździł aż jedenaście lat (od 1968 do 1978). I dodaje: – Jest to czas na rozmowy, na przypomnienie dawnych zdarzeń, na tańce i symboliczne trącenie się kieliszkami z dobrym napitkiem, także na smakowite jedzenie

W sobotę na balu nie zabraknie Mieczysława Żelaznowskiego, legendarnego trenera kolarstwa Dolmelu Wrocław, który w kwietniu ubiegłego roku ukończył 80 lat.


Henryk Charucki, Henryk Surma i Ryszard Szurkowski. Wrocław, styczeń 2017.
Fot. Piotr Kurek

Byłem przed rokiem na takim balu. Uczestniczyły w nim znakomitości wśród byłych zawodników i trenerów : m.in. Ryszard Szurkowski, Jan Jankiewicz, Henryk Charucki, Janusz Bieniek, Jan Brzeźny, Jan Faltyn, Zdzisław Komisaruk, Marek Wrona i Zdzisław Wrona, Mieczysław Żelaznowski, Wacław Skarul, Wincenty Majka i wielu innych wspaniałych sportowców. Dopisało kolarskie towarzystwo - 180 gości bawiło się i tańczyło do późnych godzin nocnych.

Można być bardziej niż pewnym, że w sobotę 20 stycznia na Balu Stowarzyszenia Kolarzy Dolnośląskich będzie gwarnie, serdecznie, wspomnieniowo, także tanecznie i biesiadnie. Nie zabraknie na nim Wielkopolan - Krzysztofa Kozaneckiego i autora tych słów.


Dolnośląscy kolarze, reprezentanci Polski. Wrocław, bal kolarzy, styczeń 2017.
Fot. Piotr Kurek

Imprezę organizuję Henryk Surma, Wincenty Majka, Edward Gleń i Mieczysław Żelaznowski. Będą w niej uczestniczyli także włodarze miasta Wrocławia. I również były kolarz Bronisław Janicki, któremu w październiku 2017 stuknęło już 90 lat!

                                              Piotr Kurek 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL