Jestes 41036843 gosciem na naszej stronie
Piotr Konwa najlepszy w Wolsztynie

Grzegorz Grabarek triumfuje w generalce

Mocarze polskiego MTB podczas maratonu w Wolsztynie. Na prowadzeniu Hubert Semczuk (378).

Piotr Konwa wygrał maraton MTB w Wolsztynie. Najdłuższy dystans (Giga - 73 km) pokonał w czasie 2:41:44 i na metę przyjechał solo. Dziewięć sekund za nim finiszował Filip Jeleniewski, trzeci był Hubert Semczuk ze stratą 19 sekund do zwyciężcy. To godna trójka elity mężczyzn w finałowych zawodach cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric 2021.

Zielonogórzanin nie krył radości ze zwycięstwa. – W sobotę wygrałem Bike Maraton w Świeradowie-Zdroju na najdłuższej trasie, w niedzielę triumfuję w Wolsztynie. To wielce cieszy i potwierdza, że w końcówce sezonu jestem w dobrej dyspozycji. Większą część dystansu jechaliśmy w siedmioosobowej grupie, ale około 15 km przed metą przyspieszyłem i oderwałem się od rywali. Utrzymał moje tempo tylko Filip Jeleniewski, który odstał minimalnie ode mnie na ostatnich kilkuset metrach.

Piotr Konwa, rocznik 1995, to trzeci kolarz tegorocznych Mistrzostw Polski w maratonie MTB (wrzesień, Srebrna Góra). Reprezentuje SGR Specialized i przegrał tylko bój o krajowy championat z kolegami klubowymi: Filipem Heltą i Karolem Rożkiem.

10. Jakub Najs, Rybczyński-Bikes Remmers Team - 2:51:48

Na dystansie Giga wystartowały 53 osoby, w tym trzy panie. W tym gronie były dwie zawodniczki elity - triumfowała Agnieszka Kachel (Rybczyński-Bikes Remmers Team) przed Darią Kasztaryndą (Cellfast MTB Team) i 14 mężczyzn elity.

Najlepszym amatorem na najdłuższym dystansie okazał się Paweł Grześkowiak (Thule Team), który na metę przyjechał jako 10. z czasem 2: 49:48.

W klasyfikacji generalnej (liczyły się wyniki z sześciu imprez) tegorocznego sezonu "Kaczmarka" w elicie mężczyzn triumfował Grzegorz Grabarek. Na drugim miejscu uplasował się Mariusz Gil (obaj zdobyli taką samą liczbę punktów - 5399,99), na trzecim Filip Jeleniewski - 5378.

Natomiast w klasyfikacji generalnej elity kobiet zostały sklasyfikowane tylko dwie panie: Agnieszka Kachel - 5356,6 pkt. i Daria Kasztarynda - 5207,7.

W Wolsztynie startowało 510 osób, z czego tylko 16 to zawodniczki i zawodnicy elity. Pozostali to amatorzy. I taki jest charakter tego cyklu maratonów MTB, któremu prestiżowi dodaje rywalizacja mocarzy polskiego kolarstwa górskiego.