R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739311 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Prawie 900 osób na rowerach

 

Słoneczny finał cyklu
Grand Prix Kaczmarek Electric


Oni ukończyli jazdę na dystansie Giga - Daria Kasztarynda i Łukasz Dembski.  
Fot. Piotr Kurek

Prawie 900 osób przyjechało w niedzielę 1 października do Wolsztyna, by rywalizować w finale cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2017. Wypadł on w promieniach jesiennego słońca nad wyraz sympatycznie, z czego cieszyli się startujący, zwycięzcy niedzielnej edycji i klasyfikacji generalnej oraz organizatorzy.

Cezary Kaczmarek, pomysłodawca cyklu, siadł na rower i ścigał się na całego na dystansie Mini (25 kilometrów). Zmagało się na nim 501 (dokładnie) osób. Skuteczny człowiek sukcesu z Kargowej (rocznik 1972) pedałował bardzo dobrze i zajął 66. miejsce open i 12. w swej kategorii wiekowej.


Dziesięciu najlepszych zawodników na dystansie Giga oraz organizatorzy imprezy.
Fot. Piotr Kurek

– Cieszę się, że do Wolsztyna przyjechało 900 osób bez dziesięciu - powiedział autorowi Wielkopolskiego Rowerowania. – Ósmy rok organizujemy maratony MTB, na frekwencję nie możemy narzekać. W tym roku ujednociliśmy formułę zawodów, co spotkało się z dobrym przyjęciem ze strony startujących.

W promieniach jesiennego słońca na dystansie Giga (76 km) triumfował Grzegorz Grabarek (REAL 64-sto), który na finiszu minimalnie wyprzedził Mariusza Gila (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), Przemysława Rozwalkę (Strefasportu.pl MV Invest) i niezmordowanego Andrzeja Kaisera (Euro Bike Kaczmarek Electric).

Trzy minuty za nimi przyjechali: Jakub Najs (Voster Uniwheels Pro Cycling News), Maciej Kasprzak (REAL 64-sto), Bartłomiej Oleszczuk (Rybczyński -Bikes Remmers TP-Link) i Bartłomiej Kołodziejczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric Team). Pierwszą dziesiątkę uzupełnili Hubert Semczuk (Rybczyński -Bikes Remmers TP-Link) i Marcin Sapa (REAL 64-sto).


Startujący objeżdżali dookoła Jezioro Wolsztyńskie.
Fot. Piotr Kurek

Wśród pań na najdłuższej trasie zwyciężyła Anna Sadowska (Volkswagen Samochody Użytkowe) przed Barbarą Borowiecką (Klub Osób Niewidowmych Omega), Katarzyną Hendrzyk-Majewską (REAL 64-sto), Małgorzatą Zellner (Euro Bike Kaczmarerk Electric Team) i Magdaleną Hałajczak (Euro Bike Kaczmarerk Electric Team).

Dystans Mega (50 km) ukończyły 274 osoby. Pierwszy linię mety przejechał Rafał Chmiel (FSD Sport), wśród pań pewnie triumfowała Marta Gogolewska (Merx Team).

Na Mini jako pierwsi meldowali się na finiszowej kresce Szczepan Paszek (Bikestacja.pl) i Monika Otulakowska (Euro Bike Kaczmarek Eletric Team).


Pierwszy kilometr trasy, jeszcze w Wolsztynie.
Fot. Piotr Kurek

– Cieszę się niezmiernie, gdyż po raz szósty triumfuję w klasyfikacji generalnej w elicie mężczyzn - mówił niezmordowany Andrzej Kaiser. – Wygrałem po raz pierwszy w roku 2011, także w roku 2012 i w latach 2014-2017. W listopadzie tego roku skończę 44 lata, czuję się świetnie i swymi zwycięstwami zapracowałem chyba na miano dobrego ambasadora cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric.

Takich ludzi zadowolonych, zwycięzców niedzielnego maratonu MTB i całego cyklu roku 2017, było bardzo dużo 1 października  w Wolsztynie.

Świeciło słońce, Park Miejski przekształcił się w wielkie miasteczko rowerowe. Pasjonaci MTB komentowali między sobą całoroczną rywalizację i jakby trochę się smucili, że to już koniec sportowych zmagań  w sezonie 2017.


Grzegorz Podgórski ze Strzelec Krajeńskich (FSD Sport) w sportowym wysiłku.
Fot. Piotr Kurek

Podczas dekoracji długo fetowano zwycięstwa na poszczególnych dystansach i w kategoriach. Kolejna okazja do wyróżnień zdarzy się dopiero w 2018 roku, w którym być może znów będzie kilka niespodzianek. Na razie w tajemnicy trzyma to prezes Cezary Kaczmarek - pomysłodawca i sponsor cyklu. - Spotkamy się niedługo z organizatorami poszczególnych edycji i podsumujemy, to co wydarzyło się w 2017 roku i pomyślimy o nowym sezonie - powiedział Cezary Kaczmarek.

A zatem do zobaczenia w 2018 roku!

                                        Piotr Kurek 
 

  

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL