R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41900317 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-07-25
22 września Michalki w Wieleniu

 

To już piętnasta odsłona
najstarszego maratonu MTB w Wielkopolsce


Za cztery dni dni, w sobotę 22 września, w Wieleniu odbędą się Michałki 2018, najstarszy wielkopolski maraton MTB. Będzie to już piętnasta edycja imprezy, która ma stałe i coraz liczniejsze grono sympatyków. Do pokonania będą trzy dystanse a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Organizatorem imprezy jest UKS "Płomień" przy wsparciu władz miasta,  powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego i wojewódzkich.

Trochę historii. Historia wyścigu sięga roku 2001. Wówczas odbyły się pierwsze zawody w formule cross-country, a miejscem ich rozgrywania była Dębogóra. Od roku 2004 impreza odbywa się jako maraton MTB. W roku 2018 odbędzie się już piętnasta edycja maratonu MTB Michałki Wieleń. Organizatorem imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy „Płomień” działający przy Szkole Podstawowej im. Kazimierza Wielkiego w Wieleniu.

Maraton po raz piętnasty. Tegoroczne Michałki odbędą się w sobotę 22 września. Start o godzinie 10 dla dzielnych pedałaujących na dystansach Giga i Mega, o 10.30 - dla tych z Mini. Dystanse są niezmienne, czyli 100 km (Giga), 57 km (Mega) i 37 km (Mini).

Społecznik na medal. Michałki wpisały się na trwałe w krajobraz dużych imprez sportowo-rekreacyjnych w Wielkopolsce. Ich inicjatorem jest Tomasz Kaczmarek - lekarz i społecznik oraz wielki fan kolarstwa.

Impreza rozrasta się z roku na rok, startuje w niej coraz więcej ludzi. Organizuje ją Tomasz Kaczmarek przy wsparciu rodziny (niezastąpiona żona Jolanta), przyjaciół oraz miejscowej władzy.

Krąg ludzi, których Pan Tomek zachęcił do współpracy jest coraz większy. To leśnicy z nadleśnictw Trzcianka i Krzyż, drogowcy z Wielenia, strażacy z Krzyża i Wielenia, policjanci z Czarnkowa i Wielenia, nauczyciele szkół w Wieleniu. Wsparcia udzielił w tym roku Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego.

To także Sławomir Adamczyk - gospodarz Stadionu Miejskiego w Wieleniu, Sławomir Szymczak i Marcin Rychlik - organizatorzy zawodów rowerowych dla dzieci. Nie brakuje także wolontariuszy.

Nagrody dla zwycięzców. Organizatorzy i sponsorzy wieleńskiego maratonu zadbali o atrakcyjne nagrody dla zwycięzców. Nie zawiedli stali sponsorzy imprezy. W losowaniu nagród, w której udział biorą wszyscy startujący zawodnicy, nagrodą główną będzie przyczepka samochodowa ufundowana przez jednego ze sponsorów strategicznych maratonu: firmę Brenderup.

Wartościowe nagrody czekają również na startujących w wieku poniżej 15 lat. Od kilku edycji Michałków główną nagrodą dla dzieci był wysokiej klasy rower. W tym roku też tak będzie.

Organizacyjna rada. W tym roku zapisy do Michałków, jak przed rokiem, odbywają się wyłącznie internetowo! Nie będzie zapisów na Stadionie Miejskim w Wieleniu. Wyznaczony został też limit startujących: wynosi on 600 osób. Do tej pory swój akces do maratonu MTB zgłosiło ponad 300 pań i mężczyzn. Szczegółowe informacje na ten temat na stronie www.maraton.wielen.pl.

W piątek 21 września w godzinach od 17 do 20 i w sobotę 22 września od 7.30 do 10.15 wydawane będą pakiety startowe i chipy, po uprzednim podpisaniu karty zgłoszeniowej. Organizatorzy wywieszą listę z numerami startowymi, by maksymalnie ułatwić odbiór pakietów.

                                                  Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL