R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41689532 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Eurobajki górą w Wilanowie

 

Wielkopolanie zdominowali
inauguracyjny maraton Vienna Life Lang Team
 

Mariusz Gil przed Wojciechem Halejakiem na wilanowskim bruku.
Fot. Szymon Gruchalski

– Zaczęliśmy cykl Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe, impreza odbywała się w Warszawie, od mocnego uderzenia: od zwycięstwa drużynowego oraz pierwszych miejsc Mariusza Gila i Zuzanny Madaj na dystansie Grand Fondo - mówi Piotr Pawlak, szef poznańskiego Euro Bike Kaczmarek Electric Teamu. 

I dodaje: – Startowaliśmy w Wilanowie w licznym, bo 27-osobowym składzie. Tak rozpoczęliśmy jedenasty rok rywalizacji w najbardziej medialnym i prestiżowym cyklu maratonów MTB w Polsce (pod znakiem Skandii i Czesława Langa do roku 2016, w tym sezonie Vienna Life Lang Team). W minionej dekadzie triumfowaliśmy sześć razy drużynowo.


Zuzanna Madaj wygrała rywalizację kobiet na trasie Grand Fondo (86 km).
Fot. Piotr Pawlak

Było chłodno, wiatr dawał się dokuczliwe we znaki wszystkim zawodniczkom i zawodnikom. Organizatorzy przygotowali płaską i szybką trasę.

Na dystansie Giga (86 km) już na początku zaatakowała trójka zawodników: Mariusz Gil i Andrzej Kaiser (obaj Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Wojciech Halejak (JBG-2). Odjechali dość wcześnie rywalom i z kilometra na kilometr powiększali przewagę nad nimi. Wyniosła ona na mecie ponad trzy minuty. Finiszował najszybciej Mariusz Gil przed Wojciechem Halejakiem i Andrzejem Kaiserem.

Wśród pań pewnie triumfowała koleżanka Mariusza Gila - Zuzanna Madaj. 


Andrzej Kaiser niezmiennie w znakomitej formie. Kolarza z Bytowa zobaczymy w sobotę na maratonie MTB w Obornikach.
Fot. Szymon Gruchalski

– Wyścig rozegrał się na zjeździe z wału. Wtedy dostaliśmy potężny czołowo-boczny podmuch. Kto to wytrzymał jechał po zwycięstwo. Praca Andrzeja była nie do przecenienia, bo jednak jest ode mnie wyższy o dwie głowy, więc mogłem spokojnie za nim jechać i w odpowiednim momencie zaatakować. Jeździłem w tym roku dużo po szosie, więc cieszę się, że już na początku sezonu to się przydało. Mam nadzieję, że utrzymam taką formę jeszcze długo - mówił zmęczony, ale zadowolony Mariusz Gil.

Na dystansach Medio i Mini triumfowali odpowiednio Arkadiusz Petka (Lew Lębork) i Sławomir Pituch (Euro Bike Kaczmarek Electric Team).


Uroki podwarszawskiej okolicy.
Fot. Szymon Gruchalski

W Wilanowie pojawiło się około 800 amatorów ścigania - od zawodowców aż po małe dzieci, które wystartowały w Paradzie Rodzinnej na rowerkach biegowych

W Warszawie dobrze wypadli także zawodnicy z innych wielkopolskich teamów: Adam Adamkiewicz (REAL 64-sto) był ósmy na Grand Fondo, natomiast Hubert Semczuk (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link) - dziesiąty (najmłodszy zawodnik z pierwszej dziesiątki - 1995). Na trasie Medio (65 km) w pierwszej piętnastce znalazło się aż siedmu zawodników z naszego regionu: 2. Michał Górniak (Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link), 2. Wojciech Mizuro (REAL 64-sto), 10. Błażej Surowiec (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), 11. Krzysztof Orlik , 12. Paweł Bober (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), 14. Patryk Krajewski (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), 15. Mateusz Kanoniczak (Agrochest Team), Katarzyna Hendrzyk-Majewska (REAL 64-sto) była trzecia open wśród pań na tym dystansie. Na Mini (43 km) Przemysław Mikołajczyk (Agrochest Team) był trzeci open i przegrał ze zwycięzcą Sławomirem Pituchem zaledwie o osiem sekund.


Znakomici kolarze i piękne panie. Mariusz Gil i Wojciech Halejak. Wilanów, 22 kwietnia 2017.
Fot. Szymon Gruchalski

Drużynowo najwięcej punktów zdobyli w Wilanowie "Eurobajki" z Poznania - 1885, na drugim uplasował się leszczyński REAL 64-sto - 1808, na trzecim Rybczyński-Bikes Remmers TP-Link z Poznania - 1806.

22 kwietnia to ważny dzień dla Warszawy, bo rowerzyści pojawili się nie tylko na trasie maratonu w Wilanowie ale także zainaugurowali kampanię "Rowerowy Maj", w której dzieci ze stolicy mają jeździć do szkoły rowerem.

Teraz zawody przenoszą się do Krakowa. Na Błoniach odbędę się drugie zawody z cyklu Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe.


Przed startem w Wilanowie.
Fot. Szymon Gruchalski

– Mamy nadzieję, że w Krakowie pogoda będzie już dużo lepsza, w końcu to południe Polski. W Wilanowie pięknie rozpoczęliśmy sezon i teraz nie zostaje nam nic innego jak kontynuować go w kolejnych zawodach. Przed nami jeszcze pięć maratonów, więc wszyscy, którym nie poszło w Warszawie będą mieli szanse na rewanż - podsumowała rywalizację Agata Lang, zastępca dyrektora generalnego Lang Team i wiceprezydent Europejskiej Unii Kolarskiej.

W Grodzie Kraka kolarze zameldują się 13 maja 2017.

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Warszawie - zwycięzcy:

Mini (43 km): Sławomir Pituch (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), Joanna Gumieniak (Mayersport Autoserwis Bike Team)

Medio (65 km): Arkadiusz Petka (Lew Lębork), Urszula Luboińska (Trezado Biketires.pl)

Grand fondo (86 km): Mariusz Gil (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), Zuzanna Madaj (Euro Bike Kaczmarek Electric Team)

Pełną listę wyników można znaleźć na stronie:
hlttp://www.viennalifemaraton.pl/maraton-warszawa

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL