R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739882 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Złota amatorka z Kluczewa

 

Magdalena Kruk uwielbia przełaje


Magdalena Kruk (w czerwonym strroju, numer 355) na trasie we Włoszakowicach.
Fot. archwium Magdaleny Kruk

Magdalena Kruk z Kluczewa wygrała rywalizację kobiet o amatorskim statusie we Włoszakowicach. Nieoczekiwanie dla niej samej, jej przyjaciół  i kolegów została mistrzynią Polski w kolarstwie przełajowym. W sobotę stanęła na najwyższym miejscu podium.


– Miałam szczęście, gdyż w wyniku losowania przypadło mi zająć dobre miejsce na starcie. W pierwszym szeregu, z prawej strony - mówi mieszkanka Kluczewa. – Ruszyłam mocno, przy zjeździe z asfaltu na grząską łąkę byłam pierwsza z trzynastu startujących pań. Tutaj zostałam wyprzedzona przez jedną z zawodniczek, ale zachowałam drugą pozycję. Aż do miejsca, gdzie konkurentki wpadały w bagnistą dziurę. Tutaj miałam więcej szczęścia od swych konkurentek, szybciej pokonałem wodną przeszkodę i objęłam prowadzenie - mówi 25-latka, reprezentantka znanego teamu kolarskiego Strefasportu.pl MV Invest.

– Pedałowałem, biegłam i nie dałam się nikomu wyprzedzić. Trzy rundy pokonałam najszybciej i zostałem mistrzynią Polski amatorów w kolarstwie przełajowym. Nie spodziewałam się tego, ale radość moja jest ogromna - nie ukrywa swych dobrych emocji.

Amator kobiety - Włoszakowice 2021
1. Magdalena Kruk - Kluczewo, Strefasportu.pl MV Invest - 00:44:21
2. Milena Burzych - Police, Pro Tour Racing Team - 00:45:22
3. Edyta Jakubowska-Olech - Świecie, MTB Świecie - 00:45:50
4. Sylwia Tumiłowicz - Góra, REAL 64-sto - 00:47:30
5. Anna Lipowa - Krzycko Wielkie, Werner Kenkel Sport Team - 00:48:22
6. Katarzyna Bujas - Szczecin, Tryton Bike Team - 00:51:25  

Zainteresowała się kolarstwem w końcu roku 2017. Wszystko zaczęło się od grudniowego wyścigu przełajowego w Lesznie. W następnych latach brała udział w maratonach MTB: Grand Prix Kaczmarek, Solid i Leszczyńskiej Lidze Rowerowej. Także w imprezach przełajowych. I zaczęła wygrywać...

Po jednym ze zwycięstw, maraton Grand Prix Kaczmarek Electric w Nowej Soli, otrzymała propozycję założenia czerwonego stroju kolarskiego Strefasportu.pl MV Invest. Było to w roku 2018. W minionym roku jako amatorka przejechała na rowerze ponad 10 tysięcy kilometrów.

– Uwielbiam jazdę na rowerze. Mieszkam w przepięknej okolicy - w rejonie Przemęckiego Parku Krajobrazowego. Siadam na siodełko swego Corrateca w Kluczewie, do wieży widokowej w Siekowie mam półtora kilometra. Osłonin, Górsko, Wieleń - to tylko niektóre z miejscowości na moich treningowych trasach. Lubię samotne pedałowanie, sama wyznaczam sobie dystans do pokonania - mówi z przejęciem o  swych metodach jazdy i urodzie okolic pod Włoszakowicami.

– Jestem mistrzynią Polski. Za rok kolejny championat kraju w kolarskich przełajach, tym razem w Gościęcinie na Opolszczyźnie. – Moja miłość do rowerów i kolarstwa już mnie tam zawiodła. Startowałam tam kilka razy, po raz ostatni w listopadzie 2020. Znam trasę, znam okolicę, zatem bronić tytułu mistrzyni Polski przyjdzie mi w miejscu, gdzie już zmagałam się sportowo - podkreśla.  

– Kocham kolarskie przełaje. Nie ma w nich nudy i jednostajności. Trzeba potrafić pedałować po piachu, w błocie, zeskakiwać i wskakiwać na rower, biegać, zmagać się z przeszkodami. To mnie kręci, to mi się podoba. I chyba już z tego nie zrezygnuję - mówi mieszanka Kluczewa, wsi pod Śmiglem - znanej dotąd dobrze w Wielkopolsce z agroturystyki "U kowola".

I jeszcze jedno: brat Krystian Kruk podziela pasję siostry do rowerowania. Też startował we Włoszakowicach w rywalizacji amatorskiej mężczyzn, w której zajął 13. miejsce, zaś bliski sercu mistrzyni Adrian Majchrzak uplasował się na 49. miejscu.

                                               Piotr Kurek

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL