R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41602869 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Goleniów wraca na szosę

 

Niezwykle udane wyścigi kolarskie
w mieście Franciszka Harbacewicza


Marek Szczygieł (z lewej) i Łukasz Harbacewicz zwycięsko dojeżdżają do mety wyścigu na dystansie 129 kilometrów. Ta dwójka jechała razem przez pona 100 km.
Fot. Piotr Kurek

Goleniów wraca na szosę, czyli po latach przerwy - nie wnikajmy dokładnie ilu, dziś w mieście nad Iną odbyły się kolarskie wyścigi amatorów. Niezwykle udane, na wysokim poziomie sportowym, z udziałem prawie dwustu zawodniczek i zawodników. Szanse rywalizacji miały także najmłodsze dzieci oraz żacy/ żaczki i młodziczki/ młodzicy ze znanych klubów.

Franciszek Harbacewicz, autor pomysłu, by wyścigi szosowe wróciły do Goleniowa, może dziś ( w sobotę 14 września 2019) odczuwać satysfakcję. Impreza o nazwie @GT19, czyli Goleniów Tour, odbyła się i, ku zaskoczeniu jej organizatorów i uczestników oraz kibiców, wypadła na medal.

Panie i panowie ścigali się na dwóch dystansach: Mega (128 km) i Mini (65 km). Trasa wiodła z Goleniowa w stronę Nowogardu i Maszewa, skąd startujący wracali do Goleniowa właśnie. Ci z Mini zatoczyli jedną rundę, ci z Mega - dwie.

Świeciło słońce według wrześniowej normy, dmuchał nieźle wiatr, na który skarżyło się większość startujących. – Dwie trzecie trasy przyszło nam jechać pod podmuchy powietrza - słyszało się od wielu pań i panów. Nie przeszkodziło to nikomu w bezpiecznej i szybkiej jeździe. Rywalizowali amatorzy z Zachodniopomorskiego, Lubuskiego i Wielkopolski.

Bohaterami imprezy bez wątpienia zostali Łukasz Harbacewicz i Ewa Bańkowska (zwycięzcy na dłuższej trasie) oraz Radosław Cimander i Iwona Rychlewska (triumfatorzy z Mini). Z entuzjazmem ścigały się dzieci najmłodsze oraz żacy/ żaczki i młodziczki/ młodzicy.

Mega, 128 km 
Mężczyzni
1. Łukasz Harbacewicz, JF Duet Goleniów Spectrum Bike - 3:13:23
2. Marek Szczygieł, JF Duet Goleniów Spectrum Bike - ten sam czas
3. Jan Zugaj, Elmar Spectrum Bike Team - 3:14:54
4. Przemysław Burzych, 2x3 Racing Team - 3:14:56
5. Jakub Krause, JF Duet Goleniów Spectrum Bike - 3:14:56
6. Franciszek Harbacewicz, JF Duet Goleniów Spectrum Bike - 3:16:43
...
19. Piotr Sućko, Fun Club Racing Team - 3:17:07
23. Artur Spławski, Merx Team - 3:17:09
26. Romuald Szaj, Merx Team - 3:18:16

Kobiety
1. Ewa Bańkowska,  Elmar Spectrum Bike Team - 3:16:48
2. Milena Bogucka, Romet Factory Team - 3:18:04
3. Marta Balcerzak, Gorzów Wielkopolski - 3:36:15
 

- Spotykamy się za rok - słyszało się dziś w Goleniowie. Dobrych ludzi tu nie brakuje, by ponownie zorganizować zawody szosowe w tym miejscu, jakże ważnym dla naszego kolarstwa.

                      Piotr Kurek

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL