R E K L A M A :
 Newsletter >
 Wyslij znajomym >
 Dodaj do ulubionych
  Szukaj na stronie.
Jestes 41739947 gosciem na naszej stronie
Aktualizowano: 2024-06-04
Marek Konwa i Paulina Bielińska
triumfowali dziś w Wolsztynie

 

Finał cyklu Grand Prix Kaczmarek Electric MTB 2016


Walka trwała do końca dystansu Giga. Na pierwszym planie Damian Pertek (Volkswagen Samochody Użytkowe MTB), z prawej Tomasz Misjan (FSD Strzelce Krajeńskie).
Fot. FOTOMTB.pl

840 zawodniczek i zawodników, piękna pogoda, rywalizacja na dobrym sportowym poziomie, dużo nagród, sympatyczna atmosfera - tak w wielkim skrócie można opisać dzisiejszy finał tegorocznego cyklu maratonów na rowerach górskich Grand Prix Kaczmarek Electric MTB.

Startujący na najdłuższym dystansie, Giga, mieli do pokonania 74 kilometry. Para Andrzej Kaiser (Euro Bike Kaczmarek Electric Team) i Marek Konwa (REAL 64-sto) od początku jazdy narzuciła bardzo mocne tempo. – Utrzymał się z nami Przemysław Rozwalka, ale po dwóch godzinach pedałowania zostawiliśmy go za sobą - mówił Andrzej Kaiser za linią mety. Car Wraps


Najlepsi zawodnicy dzisiejszego maratonu MTB w Wolsztynie.
Fot. FOTOMTB.pl

Na parkowej alei słonecznej pojawiło się kilka minut przed godziną czternastą dwóch zawodników - Marek Konwa z przodu, za nim Andrzej Kaiser. Obaj mocno pedałowali, obaj bardzo chcieli wygrać. Młodszy z nich, czyli Marek Konwa pierwszy przejechał linię mety. Minimalnie za nim uczynił to "Kaszubski Wilk". Czas zwycięzcy - 2:52:56.

Na trzecim miejscu uplasował się Maciek Kasprzak (Euro Bike Kaczmarek Electric Team), czwarty był Hubert Semczuk (MV Invest Group), piąty - Bartosz Kołodziejczyk (Euro Bike Kaczmarek Electric Team.

Godzi się w tym miejscu przypomnieć, że trójka "Eurobajków": Andrzej Kaiser, Maciej Kasprzak i Bartosz Kołodziejczyk startowała w sobotę 1 października z powodzeniem w finałowej imprezie Maratonów Rowerowych Lang Team w Kwidzynie.


Marek Konwa triumfował dziś w Wolsztynie na dystansie Giga.
Fot. FOTOMTB.pl

Wśród pań na Giga zwyciężyła Paulina Bielińska (Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team). Miejsca do 2. do 5. zajęły: 2. Katarzyna Hendrzyk-Majewska, 3. Magdalena Hałajczak, 4. Małgorzata Zellner (wszystkie trzy panie z teamu "Eurobajków"), 5. Magdalena Wojtyła (IM Motion Team Wrocław).

Startowało 840 osób na trzech dystansach. Na Mini (28,5 km) do mety dojechało 506 osób, na Mega (43 km) - 261, na Giga - 49. Rywalizowało także 21 młodzików.

car vinyl wrap
Paulina Bielińska triumfowała dziś w Wolsztynie, wczoraj wygrała maraton Czesława Langa w Kwidzynie.
Fot. FOTOMTB.pl

A później było honorowanie najlepszych zawodników dzisiejszego maratonu oraz całego cyklu. Trwało to kilka godzin. Było dużo nagród, dużo radości, umawiania się już na kolarski sezon 2017.

Drużynowo tegoroczny cykl Grand Prix Kaczmarek Electric wygrała ekipa Euro Bike Kaczmarek Electric Team przed drużynami Duda-Cars TP-LINK Rybczyński Team i REAL 64-100 z Leszna.

Cezary Kaczmarek ujawnił, że w przyszłym roku będzie więcej maratonów, że pojawią się nowe miejsca ich rozgrywania, że są chętni sponsorzy wesprzeć ten cykl. W tej chwili trudno mówić o szczegółach, ale na przełomie października i listopada terminy i lokalizacje imprez przyszłorocznych zostaną podane do publicznej wiadomości.

Piotr Kurek
 

 

 

Logo BCM Nowatex - Producent odzie�y rowerowej, sportowej, kolarskiej

EUROBIKE

 

 
WSTECZ HOME E-MAIL